Ústí nad Labem: Ženě od parovodu zajistilo město náhradní ubytování

02.02.2019 19:01

Provizorní ubytování v krizovém centru městské policie našla žena (53), která dosud přebývala ve stanovém přístřešku u parovodu nedaleko Mariánské skály.

Ústí nad Labem: Ženě od parovodu zajistilo město náhradní ubytování
Foto: mag-ul.cz
Popisek: Letecký pohled na město Ústí nad Labem

Žena tam byla ve středu dopoledne objevena při preventivní akci zaměřené na pomoc bezdomovcům. Vysvětlovala, že protože má tři psy, kterých se nechce vzdát, nemůže do žádného azylového zařízení. Primátor Petr Nedvědický, který se akce zúčastnil, rozhodl o co nejrychlejším vyřešení případu.

„Zvažovali jsme několik variant, nakonec jsme paní nabídli místnost v krizovém centru v Corsu, kde má k dispozici i sociální zázemí a je tam místo i na pelíšky pro její psy,“ uvedl primátor.

Ženě s převozem jejích osobních věcí pomohli strážníci. V krizovém centru bude na přechodnou dobu, než se pro ni podaří zajistit vhodné ubytování, jednou z možností bude i přidělení takzvaného iglú – přístřešku z polyetylenové pěny.

Město zatím objednalo tři iglú, čtvrté dostane od firmy zdarma, právě pro tuto ženu. „V jiných městech spolupracují s touto firmou charitativní organizace, které iglú bezdomovcům přidělují. U nás jsme se toho museli chopit my, doporučíme jejich pořízení také městským obvodům. Ze strany neziskových organizací bylo město loni v létě kritizováno, že není připraveno na krizové situace, že je neřeší. Je škoda, že ani jedna z neziskových organizací, kterým dáváme dotace na terénní sociální práci, tento případ nejen neřešila, ale ani na něj neupozornila. Mohli jsme paní pomoci už dříve,“ poznamenal Petr Nedvědický.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český Těšín: Z důvodu zvýšení čistoty plošně myjeme všechny koše

21:10 Český Těšín: Z důvodu zvýšení čistoty plošně myjeme všechny koše

Momentálně probíhá mytí a dezinfekce odpadkových košů na náměstí. Od příštího týdne budeme umývat ko…