Ústí nad Orlicí: Nová hra na zahradě Hernychovy vily

13.02.2021 15:55

Do našeho městského muzea se stále nesmí, ale jeho zaměstnanci vás zvou na zahradu obklopující secesní Hernychovu vilu, ve které muzeum sídlí.

Ústí nad Orlicí: Nová hra na zahradě Hernychovy vily
Foto: ustinadorlici.cz
Popisek: Letecký pohled na Ústí nad Orlicí

Naleznete zde několik soch, vzrostlé stromy, posezení, ale hlavně můžete zblízka obdivovat exteriér před několika lety zrekonstruované vily. Aby se v zahradě vaše děti nenudily, připravili pro ně muzejníci soutěž o ceny, ale i zajímavé úkoly.

Anketa

Chcete, aby vláda Andreje Babiše dovládla do voleb?

84%
9%
hlasovalo: 25328 lidí

Od pátku 12. února 2021 je na zahradě umístěno devět karet se soutěžními otázkami, ale i se zajímavými informacemi. Každý, kdo se chce zúčastnit, může kdykoliv přijít do parku, ale předtím si ve stojanu u hlavních dveří vily vyzvednout herní příručku.

Odpovědi na otázky se zapisují do křížovky v příručce. Každý, kdo vyluští tajenku, může svoji příručku s uvedeným kontaktem vložit do schránky u vchodu. Vždy v pondělí tuto schránku pracovníci muzea vyberou a ze správných odpovědí vylosují jednoho výherce věcné ceny. K losování a zveřejnění výherce dojde vždy v úterý.

Rodiny budou objevovat nejen objekty na zahradě, ale i prvky na fasádě Hernychovy vily. I toho, kdo zahradu navštívil mnohokrát, nejspíš překvapí, jak pozoruhodných věcí si dosud nevšiml.

Vezměte děti do zahrady Hernychovy vily a dopřejte jim tolik potřebný pohyb spojený s poučením. Třeba se něco nového dozvíte i vy. Počasí se bát nemusíte, jelikož muzejníci rodinou hru pořádají až do konce dubna tohoto roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Dočasné omezení některých funkcionalit aplikace DOTIS

7:29 Hradec Králové: Dočasné omezení některých funkcionalit aplikace DOTIS

Obor kultury, sportu a cestovního ruchu upozorňuje na možnost omezení některých funkcionalit aplikac…