V Břeclavi bude nové místo k odpočinku

01.03.2021 19:31

Odpočinková zóna kolem současné Cyklosféry se rozšíří o revitalizaci Pivovarského járku. V plánu jsou stavební úpravy pro zadržení vody v krajině s cílem zlepšit přírodní rovnováhu a životní prostředí.

V Břeclavi bude nové místo k odpočinku
Foto: breclav.org
Popisek: Pohled na Břeclav
reklama

„Vznikne tady celkem pět nových vodních tůní, které budou propojeny lávkami pro pěší. Chybět nebude pozorovatelna ptactva, dřevěné vyhlídkové molo a přibude i naučná stezka. Pěkné místo pro zábavu a odpočinek v dosahu města a zároveň v přírodě,“ přiblížil projekt místostarosta Jakub Matuška. “Nechali jsme se inspirovat odpočinkovou zónou v Hrušovanech nad Jevišovkou, která je oblíbeným cílem procházek,“ doplnil místostarosta Matuška.

Soustavu propojených mokřadních tůní doplní stromořadí, remízky, nezpevněný povrch umožňující pěší průchod krajinou a soubor zeleně podle doporučení městských odborníků na výsadbu. Záměr počítá také s biologickými opatřeními proti komárům.

V současné době je hotová studie, která je projednána s ochranáři, lesníky i povodím. O dotaci bude město žádat v roce 2022 a bude možné získat až 95% dotaci z Ministerstva životního prostředí. Předpokládané náklady projektu jsou necelých 7 milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rokycany: Oplocení ve Šťáhlavské ulici ochrání stromy při rekonstrukci koryta

20:06 Rokycany: Oplocení ve Šťáhlavské ulici ochrání stromy při rekonstrukci koryta

Lesy České republiky začínají plánovanou rekonstrukci koryta Rakovského potoka.