V Hradci se tento týden spustí mlhoviště

23.06.2020 11:42 | Zprávy
autor: PV

Hradečáci se mohou od 25. června těšit na oblíbená mlhoviště, která budou Technické služby Hradec Králové během tohoto čtvrtka uvádět do provozu. Ve městě se jich nachází celkem jedenáct.

V Hradci se tento týden spustí mlhoviště
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Od poloviny května jsou také po městě postupně uváděny do provozu hradecké fontány, jejichž spuštění ovlivnilo mimo jiné vládní opatření spojené s koronavirem nebo pravidelná údržba. Až na výjimky budou všechny v provozu od příštího týdne.

„Mlhoviště jsou velmi oblíbenou atrakcí, která příjemně osvěží vzduch v horkých letních měsících. Obvykle byla spouštěna o něco dříve, ale vzhledem k vládním opatřením týkající se koronaviru muselo být jejich spuštění o několik dní posunuto,“ říká náměstkyně primátora pro oblast majetku města Věra Pourová. V Hradci Králové se jich nachází jedenáct, a to v Šimkových sadech, v ulicích Čajkovského, Třebechovická, Jungmannova, Kejzlarova, Palachova, Pod Zámečkem, Severní, Truhlářská ve Věkoších a ještě dvě ve Štefánikově ulici. „Do budoucna zvažujeme jejich počet ještě rozšířit,“ dodává náměstkyně Pourová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co by EU měla z toho, kdyby nás zatáhla do války?

Vy tvrdíte, že se o to pokouší. Proč by to dělala? A k té mírové iniciativě Trupma. Podle vás je jeho návrh vůči Ukrajině spravedlivý? Nezohledňuje jen zájmy USA a Ruska?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Brno: Historická Chleborádova vila a projekt k výročí Leoše Janáčka

7:14 Brno: Historická Chleborádova vila a projekt k výročí Leoše Janáčka

Plánované centrum Leoše Janáčka by mělo provozovat Muzeum města Brna.