V Olomouci zazní jména obětí holocaustu

23.04.2025 16:14 | Tisková zpráva

Jako každý rok, i letos zazní na Horním náměstí v Olomouci jména lidí, kteří byli během druhé světové války nespravedlivě pronásledováni a zavražděni nacistickým režimem kvůli svému původu. Veřejné čtení jmen proběhne v Olomouci na Horním náměstí ve čtvrtek od 14:00.

V Olomouci zazní jména obětí holocaustu
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Jom ha-Šoa připomíná památku obětí holocaustu a zároveň den, kdy bylo zahájeno povstání židovských vězňů ve varšavském ghettu. Odvaha a hrdinství těchto lidí, stejně jako všech ostatních, kteří se rozhodli bránit lidskou důstojnost svou i druhých, zůstávají dodnes silnou inspirací. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Evropská komise

Podle vás se chce Evropská komise zavděčit všem. Na to jste přišla jak? Nemyslíte, že realita je úplně opačná a rozhodování Evropské komise štve čím dál víc lidí, politiků i států? Jak je vůbec možné, že má takový vliv na rozhodování, když jsou to vlastně lidmi nevolení politici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlín: Seznam přihlášených posádek na barumku je odtajněn

22:42 Zlín: Seznam přihlášených posádek na barumku je odtajněn

Tradičně jedenáct dnů před startem BARUM CZECH RALLY ZLÍN je tady seznam přihlášených posádek na let…