V havířovské MHD jezdí dva nové autobusy

23.07.2012 18:17 | Zprávy

Dva nové nízkopodlažní autobusy s pohonem na zemní plyn ve středu 18. 7. 2012 slavnostně zařadila do městské hromadné dopravy v Havířově zdejší přepravní společnost ČSAD.

V havířovské MHD jezdí dva nové autobusy
Foto: hyundai.phorum.cz
Popisek: Havířov

Autobusy - oba v celkové hodnotě 13,4 miliony korun - jsou koupeny za finanční spoluúčasti Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu Moravskoslezsko (ROP). ROP nákup dotoval částkou 5,4 miliony korun, 4 miliony přispívá město Havířov a zbývající částku hradí společnost ČSAD z odpisů firmy.

Mezi přednosti autobusů patří vybavení mechanickou plošinou, která umožní pohodlné cestování osobám se sníženou pohyblivostí a rodičům s kočárky. Autobusy jsou opatřeny světelným a akustickým signalizačním zařízením APEX, které pomáhá sluchově a zrakově postiženým cestujícím. Je již tradicí, že nově pořizované autobusy MHD jezdí v Havířově na zemní plyn tak, aby zplodiny co nejméně zatěžovaly životní prostředí ve městě. "Je to pokračování dlouholetého trendu zavádění ekologické dopravy v našem městě," řekl při slavnostním převzetí autobusů náměstek primátora Havířova Eduard Heczko. V havířovské MHD jezdí 30 autobusů s plynovým pohonem.

Celkem jezdí na 21 linkách MHD v Havířově 56 autobusů, společnost ČSAD dva nejstarší v těchto dnech vyřadila. MHD se ročně přepraví 11 milionů cestujících, firma ročně vypraví 300 tisíc spojů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: havirov-city.cz

Jan Lipavský byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Proč myslíte, že by USA při snaze vyjednat mír, což se jí teda zatím absolutně nedaří, měla být povinna to řešit i s EU, která se v případě uzavření míru ukázala ještě víc neschopná než USA?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České Budějovice: Svět budějovického průmyslu ve výstavní síni

22:09 České Budějovice: Svět budějovického průmyslu ve výstavní síni

Radniční výstavní síň tentokrát představuje Svět budějovického průmyslu – Známé i neznámé továrny a …