Valašské Klobouky: Dětský domov ve Smolině reprezentoval na Tesáku

17. 1. 2019 16:05

Na Tesáku v Hostýnských vrších se konal již 14. ročník přeboru ve sjezdovém lyžování a lopatění dětí z dětských domovů Zlínského kraje. Smolinská výprava si ze závodů odvezla hned tři medaile.

Valašské Klobouky: Dětský domov ve Smolině reprezentoval na Tesáku
Foto: wikipedia
Popisek: Valašské Klobouky

Druhý lednový víkend roku 2019 strávili čtyři reprezentanti dětského domova ve Smolině na Tesáku v Hostýnských vrších, kde se konal již 14. ročník přeboru ve sjezdovém lyžování a lopatění dětí z dětských domovů Zlínského kraje. Pořadatelem této akce byl dětský domov ve Vizovicích ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové.

Po příjezdu do horského prostředí nás na přivítanou čekalo vystoupení šikovného pana kouzelníka, který svými triky udivoval nejen děti, ale také vychovatele a ostatní pořadatele akce. Po zábavě jsme se zachumlali do spacáků a teplých dek a těšili jsme se na sobotní závody.

V závodní den nám počasí dopřálo lehký mráz, mlhu a husté sněžení. Přesto však naše dvě holky a dva kluci získali dohromady tři medaile, v ukázkové posloupnosti 1. místo v lopatění holek, 2. místo ve slalomu holek na lyžích a 3. místo v lopatění kluků. Navíc jsme obdrželi ještě „bronz“ v celkovém počtu medailí na dětský domov.

Kromě závodění jsme si vyzkoušeli také bobování na svahu se skokánky, pěší túru ve vysokém sněhu za přírodními krásami Tesáku a také doprovodný kreativní program.

Děkujeme pořadatelům za uskutečnění akce a pozvání, protože jsme si ji s dětmi maximálně užili a nakonec jsme byli moc rádi, že jsme tak dobře zvládli drsné „tesácké“ klimatické podmínky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Varnsdorf má nové vedení, město povede Solloch

6:31 Varnsdorf má nové vedení, město povede Solloch

Zastupitelé ve čtvrtek 9. ledna odvolali z funkce starosty Stanislava Horáčka. Místostarosta Josef H…