Valašské Klobouky: Dopravní situaci u polikliniky odlehčí nová parkovací stání

17. 2. 2019 16:58

Na jaře se u polikliniky začne se stavbou pásu jedenácti kolmých parkovacích míst, která vyrostou na zelené ploše pod budovou lékárny. Souběžně dojde k vydláždění chodníku pro pěší a bezbariérově bude upraveno i místo pro bezpečné přecházení komunikace.

Valašské Klobouky: Dopravní situaci u polikliniky odlehčí nová parkovací stání
Foto: wikipedia
Popisek: Valašské Klobouky
reklama

Při cestách k lékařům i při vyzvedávání léků se bude řidičům ve Valašských Kloboukách parkovat o něco snáze. Na jaře se totiž u polikliniky začne se stavbou pásu nových parkovacích míst, která vyrostou na ploše pod budovou lékárny. Parkoviště nabídne kapacitu pro odstavení jedenácti vozů, z toho jedno místo bude vyhrazeno hendikepovaným. Souběžně dojde k vydláždění chodníku pro pěší a bezbariérově bude upraveno i místo pro bezpečné přecházení komunikace.

„Nedostatek parkovacích míst je z pohledu pacientů a návštěvníků Valašskokloboucké polikliniky velmi diskutovaným tématem. Radnice se problémem zabývala již v roce 2017, avšak řešení nebylo možné uspíšit, protože projekt nového parkoviště vyžadoval i změnu územního plánu, která se podařila o rok později. Do letošního rozpočtu už tedy mohlo být na realizaci nových stání zahrnuto 700 tisíc korun. V současné době probíhá výběr dodavatele a jakmile tomu dovolí počasí, začne se s pracemi,“ sdělila starostka Eliška Olšáková.

Valašskokloboucká poliklinika je spádovým zdravotním centrem a za odbornými lékaři sem přijíždějí pacienti ze širokého okolí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubice: Terminál B má stavební povolení

8:38 Pardubice: Terminál B má stavební povolení

Nový terminál pro regionální autobusovou dopravu, který bude prakticky navazovat na pardubické vlako…