Valašské Klobouky: Dopravní situaci u polikliniky odlehčí nová parkovací stání

17.02.2019 16:58

Na jaře se u polikliniky začne se stavbou pásu jedenácti kolmých parkovacích míst, která vyrostou na zelené ploše pod budovou lékárny. Souběžně dojde k vydláždění chodníku pro pěší a bezbariérově bude upraveno i místo pro bezpečné přecházení komunikace.

Valašské Klobouky: Dopravní situaci u polikliniky odlehčí nová parkovací stání
Foto: wikipedia
Popisek: Valašské Klobouky

Při cestách k lékařům i při vyzvedávání léků se bude řidičům ve Valašských Kloboukách parkovat o něco snáze. Na jaře se totiž u polikliniky začne se stavbou pásu nových parkovacích míst, která vyrostou na ploše pod budovou lékárny. Parkoviště nabídne kapacitu pro odstavení jedenácti vozů, z toho jedno místo bude vyhrazeno hendikepovaným. Souběžně dojde k vydláždění chodníku pro pěší a bezbariérově bude upraveno i místo pro bezpečné přecházení komunikace.

„Nedostatek parkovacích míst je z pohledu pacientů a návštěvníků Valašskokloboucké polikliniky velmi diskutovaným tématem. Radnice se problémem zabývala již v roce 2017, avšak řešení nebylo možné uspíšit, protože projekt nového parkoviště vyžadoval i změnu územního plánu, která se podařila o rok později. Do letošního rozpočtu už tedy mohlo být na realizaci nových stání zahrnuto 700 tisíc korun. V současné době probíhá výběr dodavatele a jakmile tomu dovolí počasí, začne se s pracemi,“ sdělila starostka Eliška Olšáková.

Valašskokloboucká poliklinika je spádovým zdravotním centrem a za odbornými lékaři sem přijíždějí pacienti ze širokého okolí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubice: Parkování u vlakového nádraží bude plynulejší

15:36 Pardubice: Parkování u vlakového nádraží bude plynulejší

Od konce března letošního roku bude parkování u vlakového nádraží fungovat plynuleji. Stávající park…