Valašské Meziříčí: Krásenská obora má zůstat odpočinkovou zónou

6.7.2022 10:29 dop. | Tisková zpráva

Občané Valašského Meziříčí mají jasno v tom, jak by měla vypadat historická oblast Obory v Krásně nad Bečvou. Bezmála 600 se jich totiž zapojilo do průzkumu, který zadala místní komise Krásno 2 ve spolupráci s radnicí.

Valašské Meziříčí: Krásenská obora má zůstat odpočinkovou zónou
Foto: Redakce
Popisek: Náměstí ve Valašském Meziříčí

Dnešní Krásenská obora je spíše lesem, který od zámku Kinských odděluje estakáda vybudovaná za minulého režimu. „Stále je však oblíbeným cílem výletů obyvatel našeho města. Zároveň by si ale zasloužila revitalizaci, která lidem celou lokalitu více zpřístupní a nabídne zde další atraktivní vyžití,“ je přesvědčen Vítězslav Venglář, předseda místní komise Krásno 2. Jeho slova dokreslují také závěry veřejného dotazníkového průzkumu, do nějž se zapojilo 579 respondentů všech věkových kategorií. „Tak velký zájem našich občanů o budoucnost Krásenské obory nás těší. Z výsledků průzkumu je zřejmé, že zde chtějí nadále trávit svůj volný čas relaxací, procházkami a odpočinkem. Osobně jsem ráda, že jim záleží na zachování lesoparku a jeho dalším citlivém rozvoji a údržbě,“ říká místostarostka Yvona Wojaczková.

Veřejný průzkum iniciovala a ve spolupráci s městem Valašské Meziříčí realizovala společnost RV Atelier, pro kterou jsou výsledky klíčovým podkladem k následné architektonické studii zmíněného území. „Zapojit občany do plánování veřejného prostoru, je nejlepší cesta k navržení a vytvoření funkčního místa. Cílem průzkumu bylo zjistit limity a hodnoty území, jeho návštěvnost a získat podklady pro koncept budoucí podoby Krásenské obory, který vznikne v následujících měsících. V další práci tak budeme na prvním místě pracovat se zachováním přírodního zeleného prostoru lesa k pohodlné rekreaci v blízkosti města,“ dodává Radovan Vašíček z týmu RV Atelier.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Jak byste definoval pojem dostupné bydlení v Praze?

Za jakou cenu je podle vás ještě pro většinu lidí nájem či nákup nemovitosti reálná? A co chcete udělal proto, aby tu dostupné bydlení bylo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Valašské Meziříčí pošle 20 000 korun na pomoc Českému Švýcarsku

21:02 Valašské Meziříčí pošle 20 000 korun na pomoc Českému Švýcarsku

V reakci na zničující požár, který zasáhl Národní park České Švýcarsko, se rozhodli pomoci také před…