Valašské Meziříčí: Nový přechod ochrání chodce

28. 10. 2020 11:44

Chodníky na ulici Komenského mezi budovou bývalého potravinářského učiliště a stanovištěm MHD u náměstí propojí nový přechod. Výrazně se tak zvýší bezpečnost chodců v této lokalitě.

Valašské Meziříčí: Nový přechod ochrání chodce
Foto: Redakce
Popisek: Náměstí ve Valašském Meziříčí
reklama

Ulice Komenského vedoucí mezi budovou zámku Žerotínů a bývalým potravinářským učilištěm je jednosměrná. Zároveň se jedná o hlavní výjezd z náměstí a od budovy pošty. V inkriminovaném místě se pak vedle stanoviště MHD, nachází také turistické informační centrum a v budově bývalého učiliště jsou umístěny některé obory ZUŠ. „Koncentrace chodců včetně dětí je tu opravdu vysoká. Dosud se zde nacházelo pouze místo pro přecházení, které však vzhledem k velkému provozu nezajišťuje jejich dostatečnou bezpečnost. Proto jsme v tomto místě usilovali o zřízení přechodu pro chodce, což se po jednání s Policií ČR podařilo,“ vysvětlila místostarostka Zdislava Odstrčilová.

Práce na vybudování nového přechodu za téměř 335 tisíc Kč začnou v pondělí 2. listopadu. „Trvat budou cirka tři týdny a řidiči musí v místě počítat s částečným dopravním omezením. Zároveň dojde k záboru čtyř přilehlých šikmých stání. Po dokončení prací bude přechod nasvětlen a výrazně se tak zvýší bezpečnost chodců v této lokalitě,“ shrnul Aleš Cáb z odboru komunálních služeb radnice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Město Český Krumlov podporuje rodinnou politiku

15:52 Město Český Krumlov podporuje rodinnou politiku

Město Český Krumlov intenzivně pracuje na zpracování Koncepce rodinné politiky 2021+. Koncepce se st…