Valašské Meziříčí: Ze tří set prvňáčků se stali rytíři řádu čtenářského

24.01.2023 16:59 | Tisková zpráva

V dětském oddělení Městské knihovny Valašské Meziříčí poklekli v lednu před králem Knihoslavem a královnou Abecedou žáci 1. tříd z města a blízkého okolí.

Valašské Meziříčí: Ze tří set prvňáčků se stali rytíři řádu čtenářského
Foto: Redakce
Popisek: Náměstí ve Valašském Meziříčí

Poté, co slíbili, že budou knížky opatrovat jako nejvzácnější poklady, si odnesli rytířský řád a obdrželi průkaz do knihovny.

„Letos byl o tradiční pasování prvňáčků na rytíře řádu čtenářského v rámci našeho města i mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko opravdu velký zájem. Knihovnice přivítaly na tři stovky malých školáků, za což jsem osobně ráda. Pokud si děti najdou cestu k příběhům skrytým v knížkách, bude to skvělý výsledek tohoto projektu,“ je přesvědčena místostarostka Yvona Wojaczková a dodává: „Velké poděkování si pak zaslouží zejména naše knihovnice, které se malým čtenářům věnují s obrovským nadšením a zápalem. I to je důvod, proč se děti do knihovny rády vracejí.“

Lednovým pasováním malých čtenářů zahájili ve valašskomeziříčské knihovně projekt Knížka pro prvňáčka. „Jeho cílem je rozvoj čtenářských návyků žáků už od první třídy. Do knihovny za námi přijel také ilustrátor Adolf Dudek, který si pro děti připravil oblíbené interaktivní vystoupení s pohádkovou tématikou,“ doplnila Pavla Holmanová z oddělení pro děti a mládež Městské knihovny Valašské Meziříčí.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

omluva

Sám o sobě říkáte, že jste se v životě až na výjimky neomloval. Nepadlo vás, že tohle je důvod, proč vae popularita klesá? A myslíte, že se máte za co omlouvat jako prezident? Pokud ano, za co podle vás?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prostějov: Opravy a údržba bytového a nebytového fondu si vyžádají miliony

21:17 Prostějov: Opravy a údržba bytového a nebytového fondu si vyžádají miliony

Radní schválili plán oprav a údržby bytového a nebytového fondu, spravovaného společností Domovní sp…