Velké Meziříčí: Návštěvníci zámku se výjimečně podívají do sklepů i do kaple

16.05.2018 13:46

Poslední květnový víkend mají návštěvníci velkomeziříčského muzea jedinečnou možnost podívat se do prostor, které nejsou při běžných prohlídkách přístupné.

Velké Meziříčí: Návštěvníci zámku se výjimečně podívají do sklepů i do kaple
Foto: Velké Meziříčí
Popisek: Velké Meziříčí

Od pátku 25. května do neděle 27. května bude u příležitosti Dnů soukromých hradů a zámků připravena speciální, zhruba hodinová trasa, na které se návštěvníci podívají do části sklepních prostor, do sálu s freskovou výzdobou a prohlédnou si i zámeckou kapli. Ačkoli rytířský sál s freskovou výzdobou je možné navštívit během celé sezony, sklepy a kaple budou zpřístupněny zcela výjimečně.

Během všech tří dnů budou prohlídky vždy každou celou hodinu od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin, přičemž poslední skupina bude odcházet hodinu před koncem. Dospělí zaplatí 80 korun, děti polovinu a nejmenší do šesti let půjdou zdarma.

Vzhledem k omezené kapacitě prostor je nutné se na prohlídky předem objednat na telefonním čísle 778 777 169. S ohledem na prohlídku sklepů doporučujeme pevnou obuv.

Akci, do které se zapojil i velkomeziříčský zámek, pořádá Asociace majitelů hradů a zámků, které je rodina Podstatzkých-Lichtensteinů členem. Cílem celorepublikové akce je přiblížit návštěvníkům rozmanitost a hodnotu kulturního dědictví, o které pečují soukromí vlastníci. Speciální programy připravilo hned patnáct historických sídel napříč celou republikou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc: Dotace na obnovu nemovitých kulturních památek

16:02 Olomouc: Dotace na obnovu nemovitých kulturních památek

Majitelé nemovitých kulturních památek, které jsou mimo městskou památkovou rezervaci, mají i v roce…