Velké Meziříčí: Obyvatelé třídí odpad skvěle, dokazují to výsledky krajské soutěže

15.04.2020 13:13

V tradiční soutěži obcí „My třídíme nejlépe" obsadilo Velké Meziříčí stupně vítězů. Ve skupině nad 5000 obyvatel, do které město patří, vyhrála Telč, na stříbrném stupni vítězů se umístilo právě Velké Meziříčí a třetí skončila Velká Bíteš.

Velké Meziříčí: Obyvatelé třídí odpad skvěle, dokazují to výsledky krajské soutěže
Foto: Velké Meziříčí
Popisek: Velké Meziříčí

Zásadním kritériem pro hodnocení hlavní soutěže je množství vytříděného separovaného odpadu (papír, plast, sklo, nápojový karton, kovy) přepočtené na jednoho obyvatele města. Kraj Vysočina soutěž vyhodnocuje na základě dat získaných od autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a. s., která zajišťuje třídění, recyklaci a využití obalového odpadu.

Ve vedlejších soutěžích se hodnotí největší výtěžnost v jednotlivých komoditách (papír, plast, sklo). Ani v těch se však Velké Meziříčí neztratilo a se ziskem dvou prvních příček ve výtěžnosti plastu a skla dokázalo zodpovědnost místních domácností ve třídění odpadu. „Jsem hrdý na občany Velkého Meziříčí za projev zodpovědného přístupu vůči životnímu prostředí," dodal starosta města Alexandros Kaminaras.

soutěž

Město obdrželo od společnosti EKO-KOM, a.s. za rok 2019 odměny ve výši 2 070 608 korun za vytříděné složky komunálního odpadu. Od listopadu loňského roku třídí nově obyvatelé Velkého Meziříčí i jedlé oleje a tuky. „Chtěla bych občanům poděkovat a zároveň apelovat na správné třídění odpadních jedlých tuků a olejů. Jedlé oleje a tuky je třeba do speciálních popelnic vhazovat v řádně uzavřených plastových láhvích (ne ve skleněných obalech), potom totiž hrozí znečištění celého obsahu nádoby," poděkovala a upozornila občany Zdislava Fialková z odboru životního prostředí.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlín: Škola na Okružní se i nadále pyšní přívlastkem „volejbalová“

7:37 Zlín: Škola na Okružní se i nadále pyšní přívlastkem „volejbalová“

ZŠ Okružní na Jižních Svazích se stále pyšní přívlastkem Partnerská škola Českého volejbalového svaz…