Velké Meziříčí: Realizace jihovýchodního obchvatu města se přiblížila

02.12.2020 13:55

Jihovýchodní obchvat města má Velké Meziříčí ve svém územním plánu od roku 2006. Významným krokem k jeho realizaci bylo podepsání smlouvy o společném postupu s Krajem Vysočina o osm let později, tedy v roce 2014. V polovině tohoto roku kraj v přípravě stavby opět o krok postoupil.

Velké Meziříčí: Realizace jihovýchodního obchvatu města se přiblížila
Foto: Velké Meziříčí
Popisek: Velké Meziříčí
reklama

Významným posunem k realizaci stavby je výběr společnosti Stráský, Hustý a partneři s.r.o. jako zhotovitele projektové dokumentace obchvatu. Smlouva o společném postupu s krajem konkretizovala nejen podmínky spolupráce, ale také podmínky majetkoprávní přípravy, zejména cenu pozemků v celé trase plánovaného obchvatu.

Anketa

Jste pro dobrovolné testování antigenními testy ZDARMA?

76%
24%
hlasovalo: 7157 lidí

Ještě do konce tohoto roku budou zastupitelé schvalovat výkup dvou garáží z celkových jednadvaceti. Odkup poslední garáže a pozemků od dvou vlastníků bude již v režii kraje. Přestože výkup všech pozemků zprostředkovala radnice, její rozpočet to nezatíží. Vynaložené finance kraj městu vrátí.

Územní rozhodnutí pro umístění stavby vydal městský úřad po desetiletém úsilí v loňském roce. Veškeré kroky pro urychlení stavby, včetně majetkoprávní přípravy a zajištění podkladů pro územní řízení, zajistily ve spolupráci odbory výstavby a správy majetku a bytů.

Jihovýchodní obchvat by měl alespoň částečně vyřešit problém s dlouhodobě dopravně přetíženým centrem Velkého Meziříčí. Jeho součástí je přemostění Františkova a napojení silnice vedoucí z Třebíče přímo na dálnici D1 tak, aby se především tranzitní doprava vyhnula městu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Město letos přidá majitelům na opravy památkově chráněných budov téměř 10 milionů

21:10 Hradec Králové: Město letos přidá majitelům na opravy památkově chráněných budov téměř 10 milionů

O příspěvek z městského rozpočtu na výměnu oken, dveří či opravu fasády si budou moci požádat majite…