Vimperk: Vjezd do města od hranic bude vypadat lépe

11.02.2017 12:30 | Zprávy

Důstojný příjezd do města od bavorských hranic a příjemný vstup do historické části Vimperka od Pasovské ulice by měl v příštích dvou až třech letech vzniknout revitalizací prostoru, kde dnes chátrají opuštěné domy. Počítá se s rozšířením komunikace a výstavbou chybějícího chodníku, v další etapě s novými místy pro parkování. Zajištěn tak bude mimo jiné bezpečnější provoz i pohyb chodců v této části města.

Vimperk: Vjezd do města od hranic bude vypadat lépe
Foto: Vimperk.cz
Popisek: Vimperk

Město plánuje ještě letos odstranění budovy čp. 45, která je v jeho majetku a také vedle stojícího objektu čp. 52 v Pasovské ulici. Ten chce vykoupit za 350 tisíc korun od soukromého vlastníka. Oba domy stojí po pravé straně v nejužším místě při výpadové komunikaci k hraničnímu přechodu Strážný a v demoličním pásmu byly již před deseti lety. „Tehdejší záměr na vybudování nové přeložky státní komunikace I/4 však nebyl nikdy realizován a vzhledem k nedostatečným hodnotám frekvence dopravy o něm už ředitelství silnic a dálnic neuvažovalo,“ vysvětluje vimperská starostka Jaroslava Martanová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Podvýbor pro duševní zdraví

Jak nějaký podvýbor pomůže zlepšit situaci? Není hlavní problém v tom, že chybí peníze třeba na psychology? A jak si vysvětlujete, že psychických problémů nejen u dětí narůstá, a jak se díváte na problém šikany, která je čím dál častější a surovější- otřesnější?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvůr Králové nad Labem: Vojenský pomník ve Zboží byl restaurován

20:36 Dvůr Králové nad Labem: Vojenský pomník ve Zboží byl restaurován

Zásadní proměnou prošel během letošního roku válečný pomník v místní části Zboží. Město Dvůr Králové…