Vsetín: Cyklostezka do Jasenic bude komplet ještě letos

22.06.2016 21:20 | Zprávy
autor: PV

Město Vsetín obdrželo před několika dny příslib dotace na výstavbu posledního úseku cyklostezky vedoucí od ulice generála Klapálka na Ohradě až do Jasenic. Zbývajících 180 metrů stezky, která je určena jak pro cyklisty, tak i pro pěší, bude hotova ještě letos.

Vsetín: Cyklostezka do Jasenic bude komplet ještě letos
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně

V loňském roce byla dokončena stěžejní část cyklostezky z Luhu do Jasenic vedoucí po trati bývalé železniční vlečky v délce 3,1 kilometru. Asfaltová komunikace má šířku tři metry, je osvětlená a v nebezpečných úsecích opatřena zábradlím.

Poslední úsek o délce 180 metrů vedoucí od ulice generála Klapálka kolem marketu Albert se vedení města rozhodlo v loňském roce z původní stavby vyčlenit a na jeho výstavbu požádat o dotaci. Se svou žádostí na Státní fond dopravní infrastruktury v minulých dnech uspělo, takže již nic nebrání dostavbě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sokolov: Třetí místo v soutěži Stavby Karlovarského kraje

10:44 Sokolov: Třetí místo v soutěži Stavby Karlovarského kraje

Revitalizace vstupní části Hornického domu v Sokolově získala třetí místo v odborném hodnocení porot…