Vsetín: Den bez aut - Pěší zóna na Smetance, MHD zdarma a Kola pro Afriku

13.09.2017 15:11

Ve čtvrtek 21. září bude Smetanova ulice patřit osvětové kampani Den bez aut, která má lidem připomenout i jiné možnosti dopravy než automobilem.

Vsetín: Den bez aut - Pěší zóna na Smetance, MHD zdarma a Kola pro Afriku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně

Od 9 do 17 hodin bude uzavřena Smetanova ulice od vjezdu na parkoviště u OD Jednota po ulici Václavkova (po Lego). Pro děti bude připraveno mnoho aktivit, soutěží a her a navíc jako bonus budou mít všichni občané v tento den MHD zdarma.

Dopoledne bude věnováno především dětem z mateřských škol, které okusí bojová umění, střelbu na florbalovou bránu, testy zaměřené na bezpečnost v dopravě s městskou i státní policií, ukázky první pomoci s Českým červeným křížem, a další hry a soutěže, které přichystají Alcedo a Rodinné a mateřské centrum. „Odpoledne se představí exkluzivní host – mistryně republiky ve freestylu na kolečkových bruslích LENE Buchcárová. Od 14 do 16 hodin pak všechny jistě rozhýbe vystoupení dětské kapely Docela,“ zve návštěvníky Marek Mikuš, koordinátor místní Agendy 21.

Po celou dobu akce bude k dispozici fairtradová káva od Lísky a knihovnička vsetínské knihovny. „Letos jsme se rozhodli ke Dni bez aut přidat charitativní akci Kola pro Afriku. Lidem stará kola mnohdy překáží a zabírají místo, ale někomu jinému ještě mohou dobře posloužit. Například africkým dětem pomohou k lepšímu vzdělání, neboť výrazně zjednoduší jejich cesty do škol,“ uvedla místostarostka Simona Hlaváčová.

Akce proběhne pouze za příznivého počasí, MHD bude zdarma za jakýchkoli podmínek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Most se opět zapojí do úklidové akce

20:10 Most se opět zapojí do úklidové akce

Město Most se letos opět připojí k dobrovolnické akci Ukliďme svět/Ukliďme Česko, jejímž cílem je uk…