Vsetín: Díky dotacím stojí sběrný dvůr a opravují se školy

12.08.2011 11:20

Bezmála dvě stě milionů korun už se podařilo Vsetínu získat z evropských fondů během posledních tří a půl let. Město mohlo či může díky dotacím postavit sběrný dvůr i závod na zpracování biologického odpadu, zrekonstruovat školy či nasnímkovat domy a zachytit tak případné úniky tepla.

Vsetín: Díky dotacím stojí sběrný dvůr a opravují se školy
reklama

S celkem dvaceti různými projekty uspěla radnice v šesti operačních programech - Integrovaný operační program, Lidské zdroje a zaměstnanost, Životní prostředí, ROP NUTS II Střední Morava, OP přeshraniční spolupráce SR - ČR i Norské fondy. Taková je zatím statistika stávajícího programovacího období Evropské unie, které začalo v roce 2007 a skončí za dva roky.

„Když sečteme sumy celkových nákladů u projektů, na které Vsetín získal evropskou dotaci, dostaneme se na částku 215 284 126 Kč. To v ní ještě nejsou započteny projekty bytových domů realizované pouze díky tomu, že má město Vsetín zpracovaný Integrovaný plán rozvoje města," upřesnila starostka Iveta Táborská. „Samozřejmě je vždycky co zlepšovat. Jsem však přesvědčena, že si Vsetín nevede při získávání dotací i ve srovnání s jinými městy vůbec špatně, ba naopak," dodala starostka.

Vysvětlila, že ne do všech vyhlášených dotačních výzev se může Vsetín přihlásit. Některé tituly jsou totiž určeny jen vyjmenovaným obcím. Vsetín se také nehlásí do projektů, které už ve městě realizovány jsou. Například do budování cyklostezek.

Všechny doposud schválené projekty EU 2007 - 2013 pro město Vsetín s dotací jsou uvedeny v přiložené tabulce.

Marie Šidlová

Tisková mluvčí MěÚ Vsetín

Další zprávy ze Vsetína čtěte ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mestovsetin.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústí nad Orlicí: Prostor před Domem dětí osvěží hravé ruce

12:59 Ústí nad Orlicí: Prostor před Domem dětí osvěží hravé ruce

Na stavbu nového Domu dětí a mládeže Duha, která jde do finiše, navážou úpravy okolí. Veřejná prostr…