Vsetín: Kraj a město budou spolupracovat na prodloužení Nádražní ulice

03.08.2020 17:39

Memorandum o společném postupu při přípravě a realizaci prodloužení Nádražní ulice ve Vsetíně podepsali na krajském úřadě hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek a starosta Vsetína Jiří Růžička.

Vsetín: Kraj a město budou spolupracovat na prodloužení Nádražní ulice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně
reklama

Prodloužení Nádražní ulice (silnice III/05737) ve Vsetíně je plánováno v trase od autobusového nádraží, konkrétně od místa budoucí okružní křižovatky na ulici Nemocniční, přes prostor mezi areálem nemocnice a poliklinikou, až po okružní křižovatku na ulici Generála Klapálka. Součástí má být i demolice starého a stavba nového mostu přes řeku Bečvu.

„Prodloužení Nádražní ulice ve Vsetíně nejen že významně uleví přetížené dopravě v centru města, ale je i součástí komplexního řešení přednádražního prostoru, který je nutno vybudovat v zájmu úspěšného dokončení rekonstrukce vsetínského vlakového nádraží,“ uvedl hejtman Jiří Čunek.

Anketa

Je dobře, že Praha přispěla na festival sexuálních menšin Prague Pride?

3%
97%
hlasovalo: 14381 lidí

„Jsem velmi rád, že Zlínský kraj má aktivní zájem na realizaci této pro náš region velmi důležité stavby. Je vidět, že hejtman, který zahájil práce na rekonstrukci vsetínského nádraží, problematiku dobře zná,“ řekl starosta Vsetína Jiří Růžička.

Pověření zástupci města a kraje se budou aktivně účastnit společných koordinačních jednání, výrobních výborů při přípravě projektových prací a přípravy společných zadávacích řízení.

Město Vsetín bude investorem části přípravy záměru na svém katastru, vedoucí k pravomocnému územnímu rozhodnutí, včetně majetkoprávního vypořádání. Zlínský kraj po předložení pravomocného územního rozhodnutí bude pokračovat v nezbytných krocích vedoucích k vydání stavebního povolení a realizaci stavby součástí a příslušenství silnice III/05737, kterou má ve svém vlastnictví. Město Vsetín bude investorem přípravy a realizace souvisejících staveb: konkrétně chodníků, cyklostezky, vegetačních a sadových úprav, přeložek sítí, veřejného osvětlení, demolice starého mostu apod.

Náklady a harmonogram akce prozatím nejsou stanoveny. Realizace stavby bude závislá na možnostech získání finančních prostředků v rámci čerpání evropských fondů a spolufinancování z veřejných zdrojů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Praha 5: Lachnit v Motole promotorem – studenti na něj štěkali!

8:38 Praha 5: Lachnit v Motole promotorem – studenti na něj štěkali!

Jak dostat na Motolský „cvičák“ spousty fanoušků všech věkových kategorií? Na to mají v Helppes - Ce…