Vsetín: Nové veřejné toalety vyrostou v Panské zahradě

9. 1. 2021 12:50

Radnice plánuje na letošní rok výstavbu veřejných toalet, a to v místě, kde před mnoha lety stejné sociální zařízení stávalo (jak ukazuje historická fotografie z archivu Muzea regionu Valašsko). Jde o okraj Panské zahrady na ulici Tyršova poblíž restaurace U Marků.

Vsetín: Nové veřejné toalety vyrostou v Panské zahradě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně
reklama

I když na Vsetíně jsou několikery veřejně přístupné toalety v budovách soukromých vlastníků, jako například na nádraží Českých drah, ve „věžáku“ u autobusového nádraží, v obchodním domě Jednota či ve Smetanově obchodní galerii, vedení města cítí potřebu počet těchto zařízení rozšířit.

Anketa

Jaký trest navrhujete pro podniky a živnostníky, kteří mají otevřeno navzdory zákazům?

hlasovalo: 14235 lidí

„Reagujeme tak i na požadavky občanů, kteří po vzniku nových veřejných záchodků dlouhodobě volají,“ uvedl starosta s tím, že jako nejvhodnější lokalita byla zvolena Panská zahrada poblíž restaurace U Marků. Starší Vsetíňané si jistě pamatují, že v tomto místě ještě v 80. letech 20. století veřejné toalety fungovaly, jejich provoz byl však problematický, a tak byly bez náhrady zbourány.

Absenci tohoto zařízení vnímala i předcházející vedení města, ale až to současné se rozhodlo nepříznivou situaci vyřešit. Nyní se tak záchodky na stejné místo jako v minulosti vrátí. Zděná stavba by měla skrývat oddělené prostory pro toalety mužů, žen, speciální WC pro vozíčkáře a technickou místnost. „Dokončujeme nyní projektovou dokumentaci. Samotnou stavbu plánujeme na podzim,“ přiblížil záměr radnice Růžička a dodal, že zahájení stavebních prací bude závislé i na termínu, kdy se podaří vyřídit potřebné přeložky inženýrských sítí.

V rozpočtu města jsou na tuto investiční akci vyčleněny tři miliony korun, které jsou určeny na samotnou stavbu, ale i na potřebné přeložky vodovodu, kanalizace a elektřiny. Vstup na toalety bude po jejich dokončení zpoplatněn, způsob platby a výše poplatku však ještě nejsou známy.

Se stavbou dalších veřejných toalet počítá vedení města také v rámci projektu regenerace sídliště Rybníky, na který se dle již hotové studie začíná zpracovávat projektová dokumentace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: Staňte se průzkumníkem městské divočiny

21:21 Jihlava: Staňte se průzkumníkem městské divočiny

Všimli jste si malých očiček, pomrkávajících z dlažby Masarykova náměstí? Souvisejí s výstavou OKULÁ…