Vsetín: Přístavba haly ustoupí nové cestě do zanádražního prostoru

22.04.2021 21:23

V současnosti nevyužívanou přístavbu sportovní haly Na Lapači, která v minulosti sloužila jako ubytovací zařízení, čeká v letošním roce demolice. Jde o jednu z akcí, realizovaných v návaznosti na blížící se rekonstrukci vlakového nádraží, přednádražního a zanádražního prostoru.

Vsetín: Přístavba haly ustoupí nové cestě do zanádražního prostoru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně
reklama

V těsné blízkosti zmíněné přístavby vede přístupová komunikace z Rokytnice do průmyslového areálu společností DŘEVO TRUST, ČD Cargo a PARTR. Tato komunikace je přitom v rámci připravované přestavby vlakového nádraží a okolních ploch vedena jako jedna ze dvou strategických spojnic zanádražního prostoru s budoucí okružní křižovatkou na silnici č. I/69 (výpadovka na Zlín).

„Proto by také měla mít odpovídající konstrukční vlastnosti, které nyní postrádá. Zejména je nutné rozšířit odbočovací oblouk kolem sportovní haly. V linii takto rozšířené komunikace ale nyní stojí zmíněná přístavba, která již dlouhodobě postrádá využití. Rozhodli jsme se tedy pro její demolici,“ uvedl starosta Jiří Růžička.

Demoliční práce by měla na přelomu dubna a května zahájit společnost PB SCOM, s. r. o., z Hranic. Trvat mají 60 dnů a z rozpočtu města odčerpají přibližně 762 tisíc korun bez DPH.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hustopeče: Rekonstrukce stadionu finišuje navzdory překážkám

21:10 Hustopeče: Rekonstrukce stadionu finišuje navzdory překážkám

Se stejným zápalem, s jakým vstupují do sportovních utkání, začaly oddíly TJ Agrotec Hustopeče za po…