Vsetín: Rokytnice má opravenou komunikaci i nové parkoviště

26.07.2021 18:22

Na ulici Okružní v Rokytnici skončily v uplynulých dnech dvě souběžně prováděné investiční akce města. Opravou prošla místní komunikace a vybudováno bylo 18 parkovacích stání.

Vsetín: Rokytnice má opravenou komunikaci i nové parkoviště
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně

Po loňské první etapě opravy místní komunikace na ulici Okružní letos radnice realizovala etapu druhou, a to v úseku vymezeném nárožím bytového domu č. p. 445 a křižovatkou za mostem přes Rokytenku u domu č. p. 420. „V rámci opravy, která si vyžádala z rozpočtu města 5,9 milionu korun bez DPH, došlo nejen k opravě komunikace, ale také přilehlých parkovacích ploch a k předláždění chodníků na autobusových zastávkách či výměně přístřešků s lavičkou (viz foto – pozn. red.) a odpadkovým košem. Zábradlí v místě pro chodce u základní školy bylo nahrazeno silničním třímadlovým. Na stávajícím zábradlí na opěrné zdi parkoviště před domy čísla popisná 443 a 444 pak proběhla obnova nátěru,“ vyjmenoval starosta Jiří Růžička s tím, že zhotovitelem této investiční akce byla společnost Swietelsky stavební.

Dalšího 1,5 milionu korun bez DPH pak radnice investovala do obnovy a stavby parkovacích ploch ve 100 metrů dlouhém úseku od konce stávajících šikmých stání u domu č. p. 443 až po přístup k vchodu do domu č. p. 434. „Během této akce vzniklo na ulici Okružní osmnáct nových parkovacích stání a jedenáct dalších bylo opraveno. Současně došlo v uvedeném úseku k opravě vozovky při zachování nynějšího směrového a šířkového uspořádání,“ upřesnil starosta. Zhotovitelem těchto prací byla společnost OPEN RE-ECO.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Magistrát začíná vydávat voličské průkazy, volit bude možné klasicky i zvláštními způsoby

16:41 Hradec Králové: Magistrát začíná vydávat voličské průkazy, volit bude možné klasicky i zvláštními způsoby

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se 8. a 9. října v Hradci Králové uskuteční v 85?volebníc…