Vyškov: Město nechává zastřešit zastávky. Nově v Dukelské

18.10.2019 19:00

Nosná ocelová konstrukce, střecha z polykarbonátu, zadní stěna z kaleného bezpečnostního skla. Nový autobusový přístřešek už slouží cestujícím v Dukelské ulici. Patří tak mezi další zastřešení, která radnice po městě nechává instalovat. V loňském roce se tak zastávka objevila v Brněnské ulici, o rok dříve v Hanácké, v roce 2016 V Brňanech a před čtyřmi roky vyrostla zastávka v Sochorově ulici.

Vyškov: Město nechává zastřešit zastávky. Nově v Dukelské
Foto: Vyškov
Popisek: Vyškov
reklama

Zlepšovat podmínky lidí pro cestování městskou autobusovou dopravou bude radnice i v příštích letech. „Před lety jsme odstranili všechny původní plechové boudy, které už byly pro cestující městskou autobusovou dopravou nevyhovující, za nové moderní přístřešky. V posledních letech se zaměřujeme na místa, kde byla pouze zastávka a přitom ji využívá velké množství lidí. Takže zastřešení vzniká na základě vlastního průzkumu i na základě žádostí obyvatel města. Chceme, aby lidé nastupovali do autobusů z důstojných míst, která budou čistá, moderní a funkční,“ shrnul vyškovský místostarosta Roman Celý.

Rozhodující je rovněž to, zda je místo pozemkově vyřešené, či zda pod ním nevedou inženýrské sítě, nad kterými nemůže přístřešek vyrůst. Autobusové zastávky jsou navrhnuté z jednoduché konstrukce. „Snažíme se volit materiály, které jsou odolné vůči vandalům i klimatickým podmínkám. Výrobce na zadní, případně boční výplně používá kalené bezpečnostní sklo. Kvalita je garantovaná jejich výrobci na základě certifikovaných zkoušek, atestů, technických a bezpečnostních listů. Oblouková střecha z polykarbonátu má zase desky s filtrem proti UV záření, které zajišťují odolnost vůči stárnutí vlivem počasí, zároveň poskytují polostín,“ dodal místostarosta Celý.

V rozpočtu je v posledních letech počítáno na danou oblast s 200 tisíci korunami ročně, záleží na zvoleném typu. Zastávkový přístřešek s oblou střechou v Dukelské ulici pod obchodním centrem stál 193 tisíc korun, loni město do přístřešku v Brněnské ulici investovalo zhruba 133 tisíc.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyškov: Virtuální novinka představuje město nejen turistům

21:49 Vyškov: Virtuální novinka představuje město nejen turistům

Pohled na nové vodní atrakce venkovního areálu Aquaparku Vyškov, na možnosti sportovního vyžití v ok…