Vyškov: Rekonstrukce ulic Hřbitovní a Cukrovarská je u konce

08.12.2016 13:59 | Zprávy
autor: PV

Končí největší letošní investiční akce města Vyškova. Ulice Hřbitovní a Cukrovarská září novotou. Současně na nich byl zaveden nový dopravní režim.

Vyškov: Rekonstrukce ulic Hřbitovní a Cukrovarská je u konce
Foto: Vyškov
Popisek: Vyškov

Řidiči již mohou ulicemi projíždět. Musí si ale zvyknout na nově zavedený jednosměrný provoz. Jednosměrka vede od budovy Policie ČR kolem základní školy směrem na ulici Nádražní a podél areálu Orla směrem k obchodnímu domu Kaufland. „Chtěli jsme lokalitu, kde se pohybuje velké množství dětí, zklidnit. Řidiči si tudy často zkracovali cestu k obchodním domům z centra města a to způsobovalo komplikace. Zjednosměrnění jistě výrazně pomůže,“ uvedl místostarosta města Vyškova Břetislav Usnul.  V protisměru mohou jezdit pouze cyklisté a dinovláček.

Hřbitovní ul. - Kiss and RideKomunikace ulic získaly nový povrch, vznikla nová parkovací místa, nezapomnělo se ani na plochy pro pěší, veřejné osvětlení a zeleň. Rozšířené parkoviště naproti orelskému hřišti je zpoplatněno, ostatní parkovací stání jsou bezplatná. U Základní školy Nádražní 5 město zavedlo novinku, 3 parkovací stání vyhradilo rodičům, kteří vozí své děti do školy.  Místa osadilo dopravní značkou Kiss and Ride (K+R), tedy Polib a jeď. Řidiči na takto označených místech na krátkou dobu zastaví, aby mohly děti z auta bezpečně vystoupit a přejít do budovy školy. „Jde o první značku Kiss and Ride ve Vyškově, mnozí se s ní setkávají vůbec poprvé. Věřím, že si na ni řidiči brzy zvyknou a místa určená k rychlému výstupu a nástupu dětí nebudou zbytečně blokovat. V opačném případě by musela městská policie místo vysvětlování a domluv, které v tomto případě volí nejčastěji, přistoupit k nekompromisnímu udělování pokut,“ doplnil místostarosta Usnul.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sokolov: Třetí místo v soutěži Stavby Karlovarského kraje

10:44 Sokolov: Třetí místo v soutěži Stavby Karlovarského kraje

Revitalizace vstupní části Hornického domu v Sokolově získala třetí místo v odborném hodnocení porot…