Vyškov: ZOO PARK chystá další tahák. Vracejí se psi dingo

09.09.2020 21:49 | Zprávy

Poměrně široká hlava, vztyčené ušní boltce, dlouhý hustě osrstěný ocas, červenavě hnědá barva srsti. Psi dingo se po zhruba dvou dekádách vrátili do ZOO PARKu Vyškov.

Vyškov: ZOO PARK chystá další tahák. Vracejí se psi dingo
Foto: Vyškov
Popisek: Vyškov

Vedení zahrady se hodlá jejich chovu věnovat a připravilo vše potřebné k výstavbě nové expozice. Vyroste v prostoru pod voliérou Austrálie. Obecně jsou dingové v evropských zoologických zahradách spíše vzácností.

Do Vyškova nejprve z Francie přicestovali dva samci. Následně je doplnila skupina z Polska: samice a další dva samci. Zatím jsou v zázemí organizace. Nový výběh je letošní hlavní novinkou zahrady, i když k jeho dokončení dojde před příští hlavní sezónou. „Psi dingo mají rádi větší volnost. Zhruba před 20 lety zahrada psy dingo chovala, z dnešního pohledu v malých klecích. Nyní počítáme s velkým prostorem nevyužívaného pozemku pod expozicí Austrálie, která vznikala v letech 2016 a 2017. Pod ní směrem k sídlišti Palánek jsme další využití plánovali, půjde o plnohodnotné celoroční zázemí,“ prohlásila ředitelka ZOO PARKu Vyškov Dagmar Nepeřená.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. František Laudát byl položen dotaz

Divíte se, že lidé volí peněženkou?

Peníze nejsou všechno, ale bez nich to taky najde, i když jsou pořád věci, které si za peníze nekoupíte, jako je zdraví, svoboda, ale chápete i lidi, že jsou frustrovaní z toho, že se většina z nich má čím dál hůř?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Město získalo dotaci na revitalizaci i nákup elektromobilu

7:03 Ústí nad Labem: Město získalo dotaci na revitalizaci i nákup elektromobilu

Ústí nad Labem získalo úspěšně další dvě dotace. První dotace pomůže revitalizovat alej Elišky Krásn…