Vysoké Mýto: Filmaře zaujala prvorepubliková plovárna

30.07.2019 21:49

East Bohemia Film Office ve spolupráci s Czech Film Commission uspořádaly koncem června poznávací cestu po Východních Čechách. Pozvaly na ni lokační manažery, filmové architekty, režiséry a producenty.

Vysoké Mýto: Filmaře zaujala prvorepubliková plovárna
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Vysoké Mýto má údajně největší čtvercové náměstí v Česku

Hlavním cílem cesty bylo poznat zajímavá a pokud možno okem kamery neokoukaná místa a objevit v nich potenciál pro natáčení.

Oba dva dny poznávací cesty měli filmaři velmi nabité. V Pardubickém kraji navštívili Vysoké Mýto, letiště Pardubice, zámek Choltice, Chrudim a zámek Hrochův Týnec. Ve Vysokém Mýtě obdivovali prvorepublikovou Tyršovu veřejnou plovárnu a prohlédli si i historické centrum s městskými branami.  

Následující den se expedice přesunula do Královéhradeckého kraje. V něm filmaři objevili třeba kouzlo Galerie moderního umění, bývalé ředitelství státních drah, přírodní koupaliště Dachova, prostory pivovaru v Hořicích, zámek Sloupno a Nový Bydžov.

„Každý filmař přijíždí s jiným očekáváním. Někdo má v hlavě konkrétní projekt, jiný hledá inspiraci do budoucna. Východní Čechy nabízejí dokonalou paletu vizuálně zajímavých lokací a motivů snad pro každé téma. Účastníci budou mít o čem přemýšlet a věřím, že se brzy vrátí, tentokráte s kamerou na rameni,“ shrnuje pocity filmařů vedoucí Czech Film Commission Pavlína Žipková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letní luhačovické lahůdky – díl třetí

14:15 Letní luhačovické lahůdky – díl třetí

Prázdniny se lehce blíží ke své polovině, Luhačovice žijí tradičním ruchem, jako by jakýsi strašák z…