Vysoké Mýto: Stromy ve špatném stavu uvolnily místo nové zeleni

05.11.2020 18:55 | Zprávy
autor: PV

Ve svahu nad náhonem Loučné v Čelakovského ulici skácela odborná firma dva suché stromy, které kvůli svému špatnému stavu představovaly nebezpečí a hrozilo, že by mohly poničit i okolní stromy.

Vysoké Mýto: Stromy ve špatném stavu uvolnily místo nové zeleni
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Vysoké Mýto má údajně největší čtvercové náměstí v Česku

Třetím stromem, který musí být z důvodu bezpečnosti skácen, je kaštan u schodiště v botanické zahradě. I ten byl shledán ve velmi špatném stavu a nebezpečný jak pro lidi, tak i pro nedalekou budovu. Na jeho místě technické služby vysadí nový strom, opět kaštan (jírovec maďal). V místech skácených stromů ve svahu nad náhonem dojde k přirozené obnově porostu z náletů, kterým se zde obzvlášť daří. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ivan Bednárik, MBA byl položen dotaz

Doprava

V těch vašich plánech (https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Ministr-Bednarik-Chceme-dat-obcanum-konkretni-vysledky-792823) postrádám zlepšení kvality silnic, dočkáme se někdy něčeho takového? Problém se jen umocňuje.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Louny: Nové pokoje pro klienty v Domově pro seniory

11:32 Louny: Nové pokoje pro klienty v Domově pro seniory

V Domově pro seniory U Pramene v Lounech byly v přízemí hlavní budovy dokončeny nové pokoje pro klie…