Začíná další etapa opravy silnice z Jičína na Železnici

15.03.2017 9:16 | Zprávy
autor: PV

Královéhradecký kraj začíná 15. března s druhou etapou rekonstrukce frekventované silnice č. II/286 vedoucí z Jičína na Železnici.

Začíná další etapa opravy silnice z Jičína na Železnici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jičín

Pokračovat se bude dalším osmisetmetrovým úsekem začínajícím od odbočky do Soudné až po Valdštejnskou lodžii. První bude uzavřen pravý jízdní pruh směrem z Jičína, protože zde kromě frézování povrchu bude také položen základ pro nový chodník. Ten chce město vystavět v následujících letech. Tato část stavby má být hotova v polovině května, v létě se pak bude pokračovat další etapou.

Ve středu 15. března začínají první práce na rekonstrukci dalšího úseku silnice č. II/286. Vloni se začalo v ul. Revoluční částí od okružní křižovatky po sportovní areál, nyní má stavba plynule navazovat dalším 800 m dlouhým úsekem, který bude končit před Valdštejnskou lodžií. „Povolení je vydáno od 15. března do 10. května. Dojde k uzavření vždy jednoho jízdního pruhu a doprava bude v pracovní době řízena pověřenými zaměstnanci stavební firmy a po pracovní době semafory. Objízdné trasy jsou určeny pouze pro nákladní dopravu, a to přes Dřevěnice a Studeňany,“ vysvětluje podmínky stavby vedoucí odboru dopravy Ing. Martin Duczynski. „Vjezdy na vedlejší komunikace budou vždy řešeny individuálně přímo v místě, při pokládání finálních povrchů bude vjezd na 1-2 dny částečně omezen. Prosíme proto občany o trpělivost a respektování dopravního značení,“ dodává Duczynski s tím, že stavební firma předem všechny obyvatele, kterých se omezení týkají, informovala letáčky.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Proč zřizovat nějako krizovou komisi?

Kdo by měl být jejím členem? Kdo by ji jmenoval? Na jak dlouho? A jestli se může sejít a rozhodovat nějaká komise, proč by nemohl i parlament? Nějak to nechápu a myslím, že by o zásadních věcech měli rozhodovat politici, které si volíme ne bůh ví kdo.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pelhřimov: Oprava zimního stadionu začne na jaře

22:09 Pelhřimov: Oprava zimního stadionu začne na jaře

Zahájení rozsáhlé modernizace stadionu v současné době brání zpoždění na straně energetické společno…