Velice často se totiž přestupci a jejich právníci utkávají s městskou policií, která musí při výjezdech postupovat podle zákona, jež jim v jejich počínání výrazně svazuje ruce. Zejména když stojí tváří v tvář například agresivnímu pachateli přestupku či trestného činu. Nahrávka je naprosto jasným důkazním materiálem, který strážníky spolehlivě chrání, a může posloužit k posouzení situace správnímu orgánu nebo orgánům činným v trestním řízení. Kamerou disponuje každý strážník a je rovněž instalována ve všech služebních vozech.
„Mnohdy musejí naši strážníci při své práci používat donucovacích prostředků a bohužel se stává čím dál častěji, že si pachatelé najímají renomované právníky, s nimiž následně o jednotlivých zákrocích jednáme. Záznamy z kamer jsou pak jediným důkazním prostředkem mnohdy takové váhy, že přestupce či pachatel trestného činu svou stížnost na jednání strážníků raději vezme dobrovolně zpět,“ potvrzuje Miroslav Hloušek, ředitel Městské policie Hradec Králové. Cílem těchto miniaturních zařízení je objektivně vykreslit předmětné události, přičemž kamery snímají kromě obrazu i zvuk.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV