Zlín: Cesta časem sedmi sty lety historie města jde do finále

09.02.2023 10:11 | Tisková zpráva
autor: PV

Už jen do neděle 12. února je k vidění výstava ZLÍN 700, kterou Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravilo k 700. výročí první písemné zmínky o Zlíně, kdy jej v roce 1322 zakoupila královna Eliška Rejčka. Jako při putování časem jsou zde připomenuty klíčové momenty historie města a jeho nejvýznamnější osobnosti. Zároveň představuje život Zlíňanů v různých časových obdobích.

Zlín: Cesta časem sedmi sty lety historie města jde do finále
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.

Výstava nabízí možnost vidět celou řadu jedinečných předmětů, které tvořily historii Zlína, jako je například faksimile kupní smlouvy z roku 1322, zapůjčená Moravským zemským archivem Brno, nebo archeologické nálezy z výzkumů při stavbě Zlatého jablka a při rekonstrukci zlínského zámku. Pozornost si určitě zaslouží také poklad zlatých a stříbrných mincí z 16. a 17. století, nalezený v roce 1962 na Januštici.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Závislost na Rusku

Když budeme závislí na Rusku, tak nejenže mu tím pomůžeme, ale v konečném důsledku, jak nám to prospěje? Možná se teď ropa a plyn zlevní, ale co do budoucna? Proč vy i ostatní neusilujete hlavně o to, abysme nebyli závislí na druhých?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem propojuje domovy pro seniory s digitálním světem

7:17 Ústí nad Labem propojuje domovy pro seniory s digitálním světem

Domovy pro seniory se připojují k metropolitní optické síti a postupně v nich vzniká kvalitní Wi-Fi …