Zlín: Investice. Konkrétní akce, další se rýsují

29. 11. 2018 16:03

V roce 2019 zahájí město Zlín rekonstrukci bytového domu na ulici Vodní a bude pokračovat v již zahájených investicích, například v rekonstrukci ulice Česká na Jižních Svazích a jejího okolí. Rýsují se i další velké akce, které chce radnice zrealizovat či stavebně zahájit v nadcházejících čtyřech letech.

Zlín: Investice. Konkrétní akce, další se rýsují
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.
reklama

Aktuálně se připravuje rozpočet na rok 2019, zastupitelstvo města o něm bude hlasovat na zasedání 13. prosince. „Pokud jej schválíme, bude zajištěn chod města, běžné potřeby. Na jaké investiční projekty budou vyčleněny peníze v rozpočtu na příští rok se ale rozhodně až na přelomu února a března. To bude již účetně uzavřen rok letošní a budeme tedy znát celkovou částku na investice,“ upřesnil primátor Jiří Korec. V uplynulém období mohlo město Zlín každý rok investovat částku vždy v řádu stovek milionů korun.

Koalice, která vede město, také pracuje na programovém prohlášení rady. Hotové by mělo být nejpozději do vánoc. Už nyní je jisté, že mezi prioritami se objeví například výstavba dopravního terminálu, obnova Velkého kina, modernizace náměstí Míru, rekonstrukce tržiště Pod Kaštany, výstavba parku za divadlem nebo rekonstrukce Zimního stadionu Luďka Čajky. „V této souvislosti je nutné říci, že opravdu velké akce s největší pravděpodobností zahájíme po stavební stránce, ale v tomto volebním období je nedokončíme. Budou tak mít přesah do dalšího volebního období,“ upozornil primátor města.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústí nad Orlicí: Začalo bourání bývalé „plicárny“

14:52 Ústí nad Orlicí: Začalo bourání bývalé „plicárny“

V ulici 17. listopadu naproti stavbě Domu dětí a mládeže začala demolice objektu, který dříve slouži…