Zlín: MHD obohatí nová elektrovozidla

25.02.2020 19:33

Na linkách městské hromadné dopravy ve Zlíně a Otrokovicích jezdí dvě nová vozidla: elektrobus a bateriový článkový trolejbus. Zatím bez cestujících.

Zlín: MHD obohatí nová elektrovozidla
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.
reklama

Historicky první elektrobus, který se stane součástí vozidlové základny zdejšího dopravního podniku je Škoda 34 BB, která je na zlínských trasách k vidění již od ledna. „Kupujeme první elektrobus, abychom si důkladně ověřili ve svém vlastním provozu jeho vlastnosti a mohli se zodpovědně rozhodnout, jestli by se tato vozidla mohla stát v budoucnu součástí našeho vozového parku ve větším počtu a mohla být v naší síti efektivně nasazována,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň.

V polovině února se ve Zlíně objevil také nový článkový trolejbus Škoda 35 Tr, první 18metrový trolejbus, který je vybaven trakčními bateriemi a ujede s jejich akumulovanou elektrickou energií až 10 kilometrů mimo trolejové vedení. Trolejbus je označen evidenčním číslem 414. Obě vozidla dodala do Zlína Škoda Electric Plzeň. Jedná se o prototypy vozů, na kterých pracovníci výrobce ještě odstraňují drobné závady a dolaďují některé technické detaily. „Protože jsme ještě nová elektrovozidla plně nepřevzali, nezveřejňujeme o nich pro média ani technické podrobnosti. Až bude přejímka vozů úspěšně ukončena, plánujeme pro novináře zvláštní tiskovou konferenci i s předváděcí jízdou,“ dodal ředitel dopravního podniku.

Než bude vše vyřízeno, a trolejbus získá potřebné schválení Drážního úřadu, zůstanou obě vozidla v majetku výrobce. Před schválením vozidla pro trvalý standardní provoz dopravní podnik předpokládá také ověřovací jízdy s cestujícími.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Děčín: Rogalo DC startuje již tuto neděli

6:32 Děčín: Rogalo DC startuje již tuto neděli

V neděli 31. května startuje v 15 hodin na Smetanově nábřeží oblíbená série minifestivalů Rogalo DC.…