Zlín: Město optimalizuje systém plánování investic

13.02.2020 14:47 | Zprávy

Zajistit financování rozvojových záměrů města, pomáhá strategické plánování investic, jehož součástí je „Zásobník projektů“, v němž jsou naplánovány projekty na několik let dopředu.

Zlín: Město optimalizuje systém plánování investic
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.

K lepšímu a přehlednějšímu výhledu strategického plánování investic pomáhá Zásobník projektů, ve kterém jednotlivé odbory magistrátu plánují větší či menší investice na několik let dopředu. Střednědobé plánování investic s výhledem na pět let je na magistrátu běžnou praxí. Nyní se však tento interní Zásobník projektů aktualizuje do online verze, která bude přehlednější a dostupná pro všechny odbory magistrátu. Díky této znalosti připravovaných investic budou moci zaměstnanci Oddělení koordinace projektů operativněji reagovat na možnosti externího financování.

„Každá investiční akce vyžaduje dva až tři roky příprav z důvodu chystání projektu a dalších potřebných podkladů, což se neobejde bez systematického plánování. V rámci rozpočtu města jsou stanoveny finanční rámce na jejichž základě odbory navrhují, které projekty se v daném roce realizují. Například pro oblast dopravy je stanoven roční rámec min. 100 mil Kč, pro oblast školství min. 40 mil. Kč nebo pro oblast bytů min. 30 mil. Kč. Mimo tyto rámce jsou pak tzv. strategické stavby, na které může město čerpat úvěrové zdroje. Těmito projekty jsou například rekonstrukce Velkého kina a Zimního stadionu Luďka Čajky nebo stavba Prštenské příčky a jiné velké dopravní stavby,“ řekl náměstek primátora Bedřich Landsfeld.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Dotace

Jestli někomu byly dotace vyplaceny neoprávněně, neměl by za to nést také ten, kdo vyplacení schválil odpovědnost? Proč tohle nikdo neřeší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomouc: Sportimáček podpoří děti v pravidelném pohybu

22:42 Olomouc: Sportimáček podpoří děti v pravidelném pohybu

Zvýšit pohybovou aktivitu dětí ještě v předškolním věku. To je cílem projektu, který společně podpoř…