Cyklistika byla hlavním tématem setkání Pera Brixena, zástupce velvyslance Dánska, s primátorem Miroslavem Adámkem. Host se zajímal třeba o to, jak zlínská radnice motivuje lidi k jízdě. „Především se snažíme rozšiřovat síť cyklostezek. Praxe i v jiným městech ukázala, že pokud mohou lidé bezpečně nasednout na kolo hned u svého domu, řada z nich to ráda udělá a nechá auto v garáži,“ odpověděl Miroslav Adámek. „To platí i to u nás v Dánsku,“ reagoval Per Brixen.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku

