Zlín: Přihlášek o přijetí do prvních tříd je o 21 více než loni

21.01.2015 18:30 | Zprávy

Celkem 1 124 žádostí o přijetí do prvních tříd zaregistrovaly během letošního zápisu základní školy, které zřizuje město Zlín.

Zlín: Přihlášek o přijetí do prvních tříd je o 21 více než loni
Foto: zlin.eu
Popisek: Letecký pohled na centrum města Zlín

V loňském roce jich o 21 méně. Počet žádostí však neodpovídá skutečnému počtu dětí, které do první tříd v září nastoupí. Zákonní zástupci totiž mohou podat pro své děti více přihlášek, část předškoláků navíc dostane odklad.

V loňském roce nastoupilo do prvních tříd 802 dětí. „Předpokládáme, že podobné to bude i letos. Především z toho důvodu, že počet podaných přihlášek zůstal téměř stejný jako loni,“ vysvětlila náměstkyně primátora Kateřina Francová, do jejíchž kompetencí patří školství.

Nejvíce žádostí   - 145 - přijala ZŠ na ulici Okružní. Hned 28 rodičů však uvažuje o odkladu. Celkem 122 žádostí zaregistrovali v ZŠ Křiby, více než sto jich bylo i v základních školách Komenského I, Komenského II. na Havlíčkové nábřeží a na ulici Slovenská.

Zákonní zástupci dítěte můžou o odklad školní docházky požádat do 31. května kalendářního roku, v němž má dítě zahájit povinnou školní docházku.

Přestože mohou rodiče podávat přihlášky na kteroukoliv školu, ředitelé musí podle školského zákona přednostně přijmout žáky, jenž mají trvalý pobyt v obvodu, do kterého příslušná škola patří. „Může tedy dojít k situaci, kdy dítě není přijaté na vybranou školu, protože její kapacitu obsadily děti, které bydlí v daném školském obvodu,“ upozornila Iveta Žárská, vedoucí Odboru školství magistrátu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Zlin.eu

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Vy byste pořád zvyšovala výdaje na obranu

Ale je tu nebo celkově v Evropě snad díky tomu bezpečněji? Vždyť nedokážete ani uchránit hranice od toho, aby je nelegálně překračovali migranti. Takže moje otázka je, k čemu vlastně je to navyšování výdajů? Já nevidím žádný efekt. Navíc podle všeho chybí lidi - armáda hlásí podstav, takže k čemu ná...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihlava: U šachty sv. Jiří přibyla hornická zvonička

10:46 Jihlava: U šachty sv. Jiří přibyla hornická zvonička

Další připomínka slavné éry jihlavského hornictví ozdobí přístupovou cestu k šachtě sv. Jiří pod jih…