Zlín: Vánoční rekord - v kompostu skončí možná až 50 tun stromků

06.02.2019 19:33

Přes 42 tun. Takové množství vánočních stromků už stihli od začátku ledna odvézt pracovníci Technických služeb Zlín na kompostovací linku v areálu skládky Suchý důl. Každoroční svoz ukončí tuto neděli. Letošní rekordní bilance se tak rozroste ještě o zhruba pět tun.

Zlín: Vánoční rekord - v kompostu skončí možná až 50 tun stromků
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.

Technické služby Zlín sběr vánočních stromků, které jsou odloženy u kontejnerů na směsný či tříděný odpad, zahájily 7. ledna. Speciální svoz pracovníci zajišťovali jednou týdně, naposledy vyjedou v neděli – tedy o týden později, než byl původní předpoklad. „Důvodem je, že lidé stromky na určená místa ukládají stále ve velkém množství. Běžně odvážíme každý rok kolem 30 tun, letos je to už zhruba 42 tun,“ prozrazuje vedoucí provozu Technických služeb Zlín Jiří Balajka.

Pokud někdo ke kontejnerům odloží vánoční stromek až v příštím týdnu, bude rovněž odvezen. Nebude ovšem zpracován do kompostu – bude odstraněn v rámci běžných svozů jako součást směsného komunálního odpadem. Skončí tedy na skládce. „Chceme obyvatele města, kteří se ještě potřebují stromečků zbavit, znovu požádat, aby je odkládali skutečně jen ke stanovištím kontejnerů,“ říká vedoucí provozu Technických služeb Zlín Jiří Balajka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svitavy: Jídelna ZŠ Felberova je už otevřena

6:32 Svitavy: Jídelna ZŠ Felberova je už otevřena

Více než půl roku prací, ale konečně je hotovo. Ke spokojenému životu patří neodlučitelně i dobré jí…