Znojmo: Areál bývalého domova mládeže bude nabídnut k prodeji

26.06.2019 11:38

Rada Jihomoravského kraje schválila záměr prodeje bývalého domova mládeže v Znojmě za nejvyšší nabídku kupní ceny, minimálně za 24,61 milionu korun.

Znojmo: Areál bývalého domova mládeže bude nabídnut k prodeji
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo
reklama

Jedná se o komplex dvou vzájemně propojených objektů, složený z šestipodlažního ubytovacího objektu a přilehlého zčásti dvoupodlažního objektu s provozním a technickým zázemím, který byl postaven kolem roku 1976 pro účely ubytování žáků střední školy (domov mládeže), přičemž k tomuto účelu sloužil až do roku 2011. V současné době je předán k hospodaření Nemocnici Znojmo, která jej nevyužívá a pronajímá jej. Nájemce s nemocnicí spolupracuje v oblasti nastavení ošetřovatelské péče a edukaci rodinných příslušníků pacientů po těžkých úrazech a dalších závažných zdravotních komplikacích s trvalými nebo dlouhodobými následky.

„S ohledem na charakter současného využití považuje Jihomoravský kraj za vhodné stanovit si při prodeji podmínky pro další využívání komplexu. Záměr prodeje je tedy koncipován tak, že zájemci berou na vědomí, že Jihomoravský kraj jako prodávající požaduje, aby kupní smlouvou bylo současně zřízeno reálné břemeno zatěžující prodávané pozemky spočívající v závazku budoucího vlastníka užívat pozemky výhradně za účelem poskytování zdravotních služeb a přechodného ubytování a další potřebné péče osobám, které jsou závislé na cizí pomoci, a spolupracovat v těchto oblastech s Nemocnicí Znojmo. Před uzavřením kupní smlouvy pak bude uzavřena dohoda o spolupráci mezi kupujícím a Nemocnicí Znojmo, týkající se poskytování zdravotních služeb a přechodného ubytování a další potřebné péče osobám, které jsou závislé na cizí pomoci,“ uvedla náměstkyně hejtmana Taťána Malá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karlovy Vary: Seniorům v izolaci a karanténě zajistíme nákupy

20:27 Karlovy Vary: Seniorům v izolaci a karanténě zajistíme nákupy

Magistrát města ve spolupráci s Městským zařízením sociálních služeb Karlovy Vary zřizuje linku pro …