Znojmo: Loucký klášter má nová okna i opravenou střechu

29.11.2019 10:04 | Zprávy
autor: PV

V Louckém klášteře, národní kulturní památce, bylo letos rušno. Klášter dostal další nová okna a s nutnou opravou střechy v nepřístupných místech pomohli znojemští hasiči.

Znojmo: Loucký klášter má nová okna i opravenou střechu
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo

V říjnu byla dokončena již pátá etapa výměny oken v Louckém klášteře, národní kulturní památce Znojma. Východní fasáda barokního konventu (levá část fotografie) má celkem dalších 36 nových oken a navíc i repasované původní dvoukřídlé dveře. Město investovalo přes 3,2 milionů korun.

Všechny repliky oken, jejich materiál, barevnost i tvarosloví vychází z historických podkladů a jejich vzhled museli schválit památkáři. Okna jsou kastlová s otevíráním dovnitř a jsou vyrobena z masivu modřínu s nátěrem v barvě matné slonové kosti. Repase se dočkaly také původní dvoukřídlé dveře. Stejně jako v předchozích letech město zažádalo o finanční podporu Ministerstvo kultury, a to z Programu záchrany architektonického dědictví. Na výměně oken v Louckém klášteře se postupně pracuje od roku 2016. Od té doby se repasovalo 152 oken (v součtu jsou započítané i ta letošní okna).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Šebestyán, MBA byl položen dotaz

Můžete popravdě odpovědět?

Jak je to s tím přidělovaní dotací Agrofertu, vy tvrdíte, že vám dala EU zelenou, Piráti opak. Můžete zveřejnit vysvětlení od orgánů EU jak to je? Jestli nemáte co tajit, tak nevidím důvod tajit ani odpověď z EU.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Karlovy Vary: Den kraje a města na festivalu

22:41 Karlovy Vary: Den kraje a města na festivalu

Karlovarský kraj a město Karlovy Vary připravily v rámci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy V…