Znojmo: Na Národní soutěži vín ochutnáte 283 vín

06.09.2016 13:49

Národní soutěž vín Znojemské podoblasti se blíží. V sobotu 10. září jsou všichni milovníci vína srdečně zváni na výstavu vín přihlášených do této soutěže. Celkem jich bude možné ochutnat 283 – právě tolik jich bylo do soutěže přihlášeno. Do celostátního kola postoupilo celkem 248 vín.

Znojmo: Na Národní soutěži vín ochutnáte 283 vín
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo

Národní soutěž vín Znojemské podoblasti nabídne celou škálu bílých, růžových a červených vín. Těšit se můžete i na sekty. „Celkem bylo 283 hodnocených vzorků, z toho 248 jich postupuje do dalšího kola hodnocení, kde se utkají o prestižní místo v Salonu vín ČR a o titul absolutního Šampiona. Všechna vína ze soutěže budou moci ochutnat návštěvníci v sobotu na výstavě vín Národní soutěže vín Znojemské podoblasti,“ shrnuje za pořádající spolek VOC Znojmo její předseda František Koudela. Medailových vín z těch 248 postupujících je celkem 85 – uděleno bude celkem 64 zlatých medailí, 14 stříbrných medailí a 7 bronzových medailí. Vyhlášení těchto výsledků proběhne přímo na výstavě vín, a to v 15:00 hodin. „Zajímavostí je, že mezi medailovými víny je 11 vín VOC Znojmo a všech 11 vín obdrželo zlatou medaili, tedy nejvyšší ocenění,“ neskrývá nadšení Koudela.

Absolutním šampionem Národní soutěže vín Znojemské podoblasti se stal Šaldorfský kravák, pozdní sběr, ročník 2015, z Vinařství Piálek & Jäger s.r.o. - Nový Šaldorf.

Výstava vín je přístupná od 10:00 do 20:00 hodin. Vstup je zdarma, degustace probíhá formou placených vzorků. K tanci a poslechu hraje cimbálová muzika Kyjovsko.

Vítězové jednotlivých kategorií

CH – Šampion
Vinařství Piálek & Jäger s.r.o. - Nový Šaldorf
Šaldorfský kravák, pozdní sběr, ročník 2015

Vítěz kategorie B (Bílá vína polosladká)
VINAŘSTVÍ WALDBERG VRBOVEC s.r.o. - Vrbovec
Hibernal, pozdní sběr, ročník 2015

Vítěz kategorie C (Sladká vína)
ZNOVÍN ZNOJMO, a.s. - Šatov
Ryzlink rýnský, ledové víno, ročník 2015

Vítěz kategorie D (Růžová vína)
ZNOVÍN ZNOJMO, a.s. – Šatov
Cabernet Sauvignon rosé, výběr z hroznů, ročník 2016

Vítěz kategorie E (Červená vína)
VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s. - Rakvice
Svatovavřinecké, kabinetní víno, ročník 2013

Nejlepší kolekce vín:
Vinařství Waldberg Vrbovec s.r.o.

Národní soutěž vín Znojemské podoblasti pořádá spolek VOC Znojmo ve spolupráci s Národním vinařským centrem a Svazem vinařů ČR a za podpory Vinařského fondu ČR. Soutěž je nominační ve smyslu nominace těch nejlepších vín ze Znojemska do celostátní Národní soutěže vín 2016.

reklama

autor: PV

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

odvody

Když si začínající podnikatel odloží platby pojištění, ale v podnikání se mu nedaří, tak je stejně bude muset uhradit, nebo ne? A kde je pak nějaká pomoc? Protože ony i minimální zálohy budou díky vaší vládě dost vysoké. Uvědomujete si to? Proč jste vlastně na navýšení přistoupili, hlavně teď když ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pelhřimov: Pocitová mapa sklidila pochvaly i podněty pro zlepšení

22:09 Pelhřimov: Pocitová mapa sklidila pochvaly i podněty pro zlepšení

Lidé v loňském roce příležitostně zaznamenávali do pocitové mapy místa, která v Pelhřimově mají rádi…