Znojmo: Sametový Den otevřených dveří radnice

6. 11. 2019 16:42

Ve státní svátek 17. listopadu v Den boje za svobodu a demokracii přijměte pozvání na osmý ročník Dne otevřených dveří radnice. Letos s tématem 30. výročí sametové revoluce a bohatým doprovodným programem situovaným nejen do areálu pivovaru.

Znojmo: Sametový Den otevřených dveří radnice
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo
reklama

Prohlídky radnice začnou od 9.00 hodin. V půlhodinových intervalech až do 12.30 hodin si bude moci veřejnost prohlédnout nejen reprezentační místnosti úřadu. Příchozí bude při vstupu přivítán cimbálovou muzikou Veltlínek. Zájemce o prohlídku budou provázet pracovníci úřadu a zapojí se i místostarostové Jakub Malačka a Karel Podzimek, se kterými se návštěvníci setkají v jejich pracovnách v 1. patře budovy. V zasedací místnosti rady pak bude možné nahlédnout do kronik města Znojma. K vidění bude také kancelář starosty a v jeho zasedací místnosti bude průvodcem místostarosta Jan Blaha.

Prohlídka bude pokračovat v přízemí, kde v zasedací místnosti zastupitelstva bude na návštěvníky čekat k přátelskému setkání a diskuzi starosta Jan Grois. Pážata v dobových kostýmech zde budou rozdávat drobnou upomínku na sváteční den – speciální klíčenku, která bude zároveň neformální pozvánkou na pietní akt 17. listopadu v 19.30 hodin před divadlem.

Návštěvou u starosty program rozhodně nekončí. Den otevřené radnice pokračuje jen pár kroků po Obrokové ulici v domě městského úřadu číslo 10, kde bude otevřen vstup do obřadní síně. V zasedací místnosti najdou lidé výstavu vítězných prací výtvarné soutěže na téma Naše země. A zde také poběží propagační filmy města Znojma od mnohokrát oceněných tvůrců bratří Otrubů.

Zdarma bude možné vystoupit do radniční věže s komentovanou prohlídkou věžních hodin. Za zmínku jistě stojí i další akce programu: výstava Znojmo – 30 let od sametové revoluce umístěná v areálu pivovaru na vyhlídce u rotundy sv. Kateřiny a další doprovodný program, který je uveden níže.

Odbor školství, kultury a památkové péče organizuje každoročně u příležitosti Dne otevřených dveří radnice výtvarnou soutěž. Letošní 30. výročí sametové revoluce určilo téma výtvarné soutěže – nese název Naše země.  Vernisáž výstavy a předání cen vítězům bude připraveno 17. listopadu v 14.00 hod. v zasedací místnosti zastupitelstva (Obroková 1/12). Slavnostní vyhodnocení talentovaných výtvarníků bude za účasti starosty Znojma, členů poroty, trubačů, vlajkonošů a pážat.

DOPROVODNÝ PROGRAM:

DŮM UMĚNÍ - 17. listopad 1989 ve Znojmě – výstava dosud nepublikovaných fotografií

MINORITSKÝ KLÁŠTER – sametové vydání Muzejního žurnálu – vzpomínky na 17. listopad historika, konzervátorky, knihovnice a dalších.

V areálu pivovaru:

EXPOZICE PIVOVARNICTVÍ – prohlídky bez průvodce

ZNOJEMSKÝ MĚSTSKÝ PIVOVAR – komentovaná prohlídka pivovaru v 10.00, 11.00 a 12.00 hodin

ENOTÉKA ZNOJEMSKÝCH VÍN – komentovaná prohlídka rekonstruovaných prostor bývalé kotelny a strojovny v 10.30 a 11.30 hod.

Výstava Znojmo – 30 let od sametové revoluce (vyhlídka u rotundy sv. Kateřiny)

Den otevřených dveří radnice pořádá město Znojmo, Znojemská Beseda, Jihomoravské muzeum ve Znojmě, Znojemský městský pivovar a Enotéka znojemských vín.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bohumín: S hlídáním dětí pomáhají mikrojesličky centra rodiny Bobeš

13:55 Bohumín: S hlídáním dětí pomáhají mikrojesličky centra rodiny Bobeš

Centrum rodiny Bobeš nabízí nepravidelné hlídání nejmenších dětí ve vlastních mikrojesličkách v záze…