„Díky odpovědnému hospodaření se nám podařilo výrazně snížit zadlužení města. Zatímco v roce 2012 činil dluh města v přepočtu na jednoho obyvatele 14 000 korun, v roce 2018 už to byla jen polovina, tj. 7 000 korun na obyvatele,“ uvedl již dříve jeden z nejdůležitějších rozpočtových ukazatelů starosta Jan Grois.
Co se týče příjmů, jsou vedle daňových příjmů výrazné i předpokládané finance plynoucí z dotací. V příštím roce se takto počítá s 30 miliony korun. Kromě částečného financování projektu rekonstrukce staré školy v areálu Louckého kláštera, která je rozložena do tří let, chceme opětovně získat dotace například na sanaci skal v údolí řeky Dyje nebo na další etapu výměny oken v Louckém klášteře.
Ve výdajích mají značné zastoupení opravy a investice. „I když se vlivem změn legislativy zvyšují náklady na provoz úřadu a na mzdy, za všechno zmiňme například stoupající platy v kultuře a sociálních službách, u kterých se navíc mění systém financování a města jsou čím dál více odkázána sama na sebe, tak i přesto se nám daří realizovat proinvestiční strategii rozpočtu. Do oprav a investic putuje příští rok 214 milionů korun, což je čtvrtina všech výdajů,“ vypočítává starosta Grois.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV