Babiš (ANO): Já se nechovám podle voleb, já se chovám podle selského rozumu

14.03.2025 19:05 | Monitoring
autor: PV

Projev na 131. schůzi Poslanecké sněmovny dne 14. března 2025 – odpověď ministryni Černochové k její reakci na kritiku veřejných zakázek v resortu obrany

Babiš (ANO): Já se nechovám podle voleb, já se chovám podle selského rozumu
Foto: Repro YouTube
Popisek: Andrej Babiš

(Ministryně Černochová z lavice: Pojďme na kafe.) Půjdeme na kafe.

Já říkám, že vy neskutečně manipulujete. Tak my jsme kupovali vrtulníky. Proč? No protože jsme měli ruské vrtulníky. Jestli jsme kupovali americké, abychom nahradili ruské, co vaše strana zapomněla nakoupit. Ne? Dalík, ten nakupoval co - Pandury, s Topolem. Tak zase to manipulujete. A já myslím, že jsme dostali skvělou cenu. Vždyť se teďka s těmi vrtulníky fotíte. Vy jste mě pozvala, to za to děkuju, já jsem neměl čas. A ty vrtulníky jsou fajn, ne? Nahradili ruské. A měli jsme skvělou cenu. Já jsem říkal velvyslanci tady, že ještě chci Prime Ministr Discount ale říkal ne, máte Marine Price. Já jsem měl dobrou cenu. 

Prosím vás, Bílý dům - určitě to nebyla vstupenka. Ale já jsem tam šel hlavním vchodem s manželkou a čekal mě Trump. Takže o tom se můžeme samozřejmě bavit.

Vy jste nakoupila F-35 protože vám to někdo nadiktoval. Ale to hlavní, co vy nerozumíte tomu, je, že vy jste přece měla nejdřív vyjednat prodloužení toho nájmu Gripenů. Vždyť to nemá logiku, ten Gripen. A my jsme mluvili se švédským velvyslancem, oni chtěli se zúčastnit té soutěže, ale vy jste jim řekli, že nechcete. Takže vy dneska jste v rukou - (Ministryně Černochová reaguje z lavice: To byla pátá generace?) 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.