Barta (OČR): Jak vyřadit z registru vozidel auto, které již fyzicky neexistuje? Máte smůlu!

10.05.2018 15:21

Zákazy, příkazy, omezení a nedomyšlené právní normy se dotýkají i evidence vozidel. Do situace, kdy vozidlo již fyzicky neexistuje, ale je vedeno v registru vozidel, se dostalo mnoho českých občanů a marně hledá řešení. Co třeba "auto-amnestie"?

Barta (OČR): Jak vyřadit z registru vozidel auto, které již fyzicky neexistuje?  Máte smůlu!
Foto: obcane-cr.cz
Popisek: Občané České republiky - logo
reklama

Vyčištění registru vozidel od mnoha aut, která měla SPZ (poznávací značky) v depozitu bylo plošně provedeno k 31.12.2014 a následně majitelé vozidel v polopřevodu měli šanci dokončit převod do 30. 6. 2015.

Jak ale vyřadit z registru vozidel taková, která fyzicky již neexistují, přitom jsou v registru vozidel stále vedena.  

O hledání řešení se snaží nejen mnoho občanů s takovým problémem, ale najdou se i úředníci, kteří by rádi problémy s vyřazením vozidla občanům pomohli, protože vědí, že nesmyslná omezení občanům této země škodí (více ZDE). Bohužel takových úředníků je málo.

Ti arogantnější s pocitem nadřazenosti a pocitu moci nad obyčejnými smrtelníky by rádi řešili (a někde i řeší) vyřazení vozidla z registru vozidel podle správního řádu jako přestupek za to, že majitel neexistujícího vozidla nepředal autovrak k ekologické likvidaci oprávněné firmě. Moje babička říkávala: „kde nic není, ani smrt nebere“.  Výsledkem aktivních úředníků, vedoucích  správní řízení, je pokuta a „papír“ na základě kterého je vozidlo vyřazeno z registru.

Čemu pomohli? Věnovali čas placený daňovými poplatníky nesmyslnému řízení a poškodili občana nejen finančně, ale ještě ho okradli o jeho čas, jenž mohl věnovat něčemu užitečnému, dětem či odpočinku!

Jde o aroganci vůči občanům a nesmyslnou zátěž úředníků, řešících tento stav ve správních řízeních. Takovýto postup by bylo rozumné využít pro situace budoucí, ale minulost by mohla být uzavřena s minimálními náklady a velice rychle. Mimo jiné to je i myšlenka člověka na pozici dost vysokého úředníka chránícího životní prostředí.

Stejně tak jako „vyčištění depozit“ se nabízí jednorázová a časově omezená možnost pro všechny občany ČR vyřešit minulost a „existenci  neexistujících vozidel“.

Řešením může být obdoba „amnestie na zbraně“, kdy mohl kdokoliv odevzdat nelegálně držené zbraně, jen místo zbraní se bude jednat o neexistující vozidla a jejich papírové vyřazení z evidencí.

Dejme občanům možnost zbavit se historické zátěže a povolit jim například na období 6 měsíců tzv. „amnestii“ k vyřazení neexistujících vozidel z registru vozidel. Uleví se občanům, sníží se evidovaný počet starých vozidel a hlavně nastane stav odpovídající reálné skutečnosti.

Taktéž bude eliminována i snaha o podvodné „výmazy z registru“, korupci a další nežádoucí protizákonné konaní těch, kteří své problémy s neexistujícími vozidly chtějí jednou pro vždy ukončit.

Státní aparát a úředníci jsou placeni z daní občanů a měli by pro občany pracovat, ne jim ukazovat, jak je český úředník nad všemi a jak je důležitý.

(převzato z Profilu)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): I když jsme ještě v EU, nemusíme ohýbat hřbet

19:24 Vích (SPD): I když jsme ještě v EU, nemusíme ohýbat hřbet

Vývoj v posledním roce jasně ukázal neudržitelnost členství ČR v EU. Dokud tam ale jsme, nepřipravme…