Bělobrádek (KDU-ČSL): Hodnocení výzkumných organizací bude podkladem pro návrh výdajů na vědu

19. 12. 2015 14:04

Rada vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) schválila na svém zasedání 18. prosince 2015 konečné výsledky hodnocení výzkumných organizací za rok 2014.

Bělobrádek (KDU-ČSL): Hodnocení výzkumných organizací bude podkladem pro návrh výdajů na vědu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bělobrádek

„Tento materiál bude jedním z podkladů pro návrh výdajů státního rozpočtu na vědu v příštím roce. Zároveň budou výsledky hodnocení zapracovány do analýzy stavu výzkumu,“ uvedl místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace a předseda RVVI Pavel Bělobrádek. Výsledky hodnocení budou zveřejněny na webu výzkum.cz v průběhu příštího týdne.

Výzkumné organizace byly hodnoceny podle metodiky hodnocení výsledků výzkumných organizací platné na léta 2013-2015. Platnost této metodiky byla prodloužena až do příštího roku, od roku 2017 chce úřad vicepremiéra Bělobrádka zavést nový způsob hodnocení.

Protože k 30. listopadu 2015 skončilo funkční období v Radě profesoru Jiřímu Málkovi, který zároveň zastával funkci místopředsedy RVVI a předsedy Komise pro hodnocení výsledků (KHV), byla dnes na programu volba jeho nástupců do čela Rady a Komise. Místopředsedou RVVI byl v tajném hlasování zvolen profesor Petr Dvořák, předsedkyní KHV pak nová členka Rady, profesorka Jitka Moravcová.

Rada také projednala stanovisko Bioetické komise RVVI k výzkumu na změnách lidského genomu. „Bioetická komise je v souladu se světovou odbornou veřejností přesvědčena, že jakékoliv úvahy o editaci genomu gamet v humánní klinické praxi vyvolávají závažné etické a sociální pochybnosti, přinášejí nepředvídatelná rizika a jsou předčasné.“ Bioetická komise zároveň vyzvala vědce, aby v této oblasti neprováděli výzkum, a poskytovatele podpory, aby na tyto výzkumné projekty neposkytovali finance.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kaňkovský (KDU-ČSL): Čtvrté období už v opozici být nechceme

19:21 Kaňkovský (KDU-ČSL): Čtvrté období už v opozici být nechceme

Lékař a poslanec Vít Kaňkovský z Třeště byl na sobotní krajské konferenci KDU-ČSL v Kamenici u Jihla…