Bělobrádek (KDU-ČSL): Loňské hospodaření dvorské zoo skončilo v černých číslech díky kraji a dárcům

30.03.2021 15:45

Radní Královéhradeckého kraje projednali účetní uzávěrku Safari Parku Dvůr Králové nad Labem. I přes velký propad příjmů vlivem nižší návštěvnosti z důvodu protiepidemických opatření dokázal safari park uzavřít hospodaření s přebytkem 800 tisíc korun, a to zejména díky dotaci kraje a příspěvkům dárců.

Bělobrádek (KDU-ČSL): Loňské hospodaření dvorské zoo skončilo v černých číslech díky kraji a dárcům
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Pavel Bělobrádek

„Pandemie významně ovlivnila návštěvnost dvorské zoo, kdy ji loni v porovnání s rokem 2019 navštívilo o 90 tisíc návštěvníků méně, což ve výsledku znamenalo propad o 30 milionů korun v tržbách. Výpadek zoo dokázala vykrýt úsporami, úpravou vstupného, vysokou návštěvností v letních měsících, ale také díky dotaci kraje a příspěvkům dárců,“ informoval náměstek hejtmana Pavel Bělobrádek, odpovědný za oblast životního prostředí, zemědělství a vodohospodářství.

Anketa

Je smrt Petra Kellnera ztrátou pro Českou republiku?

77%
11%
hlasovalo: 14309 lidí

Celkově příjmy dvorské zoo v roce 2020 dosáhly téměř 221,6 milionu korun, výdaje 220,7 milionu korun. Rozpočet tak skončil více jak 800 tisíc korun v přebytku. Safari parku v loňském roce významnou finanční podporou pomohl Královéhradecký kraj, který je jeho zřizovatelem a stoprocentním vlastníkem.

„Ujišťuji nejen občany Královéhradeckého kraje, ale i ostatních regionů, kteří dvorskou zoo navštěvují, že existenční problém jí nehrozí. Podporu má ze strany kraje, který zoo v loňském roce podpořil 74 miliony korun, z nichž více jak 13 milionů byla finanční injekce na výpadky právě kvůli pandemii. Jsme připraveni pomáhat i nadále, nicméně na to sami nestačíme. Chtěl bych proto poděkovat všem dárcům, kteří zoo pomohli v loňském roce a v podpoře pokračují i letos,“ doplnil náměstek Bělobrádek.

V posledních několika letech se návštěvnost dvorského safari parku pohybovala okolo 540 tisíc lidí. Vlivem pandemie a s ní souvisejících vládních opatřeních návštěvnost v loňském roce dvorskou zoo navštívilo o více jak 90 tisíc lidí méně.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volfová (ANO): Příprava stavby koupaliště v Dubici je zase o kus dál

7:37 Volfová (ANO): Příprava stavby koupaliště v Dubici je zase o kus dál

Krůček po krůčku postupuje město Česká Lípa směrem k tolik očekávanému venkovnímu koupališti.