Berdychová (ANO): Podporujeme etické vzdělávání

09.02.2018 9:05

Královéhradecký kraj v následujících třech letech podpoří rozvoj etického vzdělávání v regionu.

Berdychová (ANO): Podporujeme etické vzdělávání
Foto: ANO
Popisek: Martina Berdychová

Projekt se bude konat formou seminářů a konferencí pro školáky i veřejnost. Na financování projektu rada uvolní 1,2 milionu korun.

„Etické vzdělávání je nutným předpokladem budoucí prosperity Královéhradeckého kraje. Je spolehlivě ověřeno, že tam, kde není etika, upadá i ekonomie. Děti jsou naším největším rozvojovým kapitálem, a proto vidím velký smysl v investicích do jejich vzdělávání,“ řekl náměstek pro oblast sociálních věcí Vladimír Derner.

Rada královéhradeckého kraje chce tímto krokem navázat na úspěchy předchozích projektů, které byly vyhlášeny v letech 2003 až 2005 a 2009 až 2012. Již se uskutečnily desítky přednášek pro pedagogy, úředníky i veřejné představitele. Od roku 2004 rovněž zahájil svoji činnost Kabinet etické výchovy při Univerzitě Hradec Králové.

Podporou etického vzdělávání pomůžeme přinést podněty na změnu výuky. Děti by měly umět diskutovat, prosadit svůj názor, respektovat druhého, vnímat principy demokracie, kritické myšlení a také být zodpovědný za svoje jednání a prostředí, ve kterém žijí. Projekt také pomůže pedagogům poznat nové formy práce se žáky. Podpořena bude vlastní výuka i předávání zkušeností mezi jednotlivými školami,“ doplnila náměstkyně hejtmana Královéhradeckého kraje pro oblast školství, kultury a sportu Martina Berdychová.

Královéhradecký kraj ze svého rozpočtu poskytne na projekt etického vzdělávání celkem 1,2 miliony korun, přičemž celá částka bude rozdělena do tří let, kdy se bude projekt konat.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Balín (OMMO): Ustavující zasedání Zastupitelstva města Mostu, tedy fakt překvapení...

5:36 Balín (OMMO): Ustavující zasedání Zastupitelstva města Mostu, tedy fakt překvapení...

..Jediným, ale jen menším překvapením je spoluúčast na podpoře menšinové vlády ProMostu ze strany KS…