ČSSD: Zavedení autobusových zastávek pouze na znamení poškodí seniory i rodiče s kočárky

20.03.2019 17:22

Pražští sociální demokraté odmítají záměr vedení hlavního města, který počítá se zavedením veškerých autobusových zastávek v režimu na znamení, a to již od července letošního roku.

ČSSD: Zavedení autobusových zastávek pouze na znamení poškodí seniory i rodiče s kočárky
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto

Změna podle předsedy pražské ČSSD Petra Pavlíka poškodí převážně pražské seniory i rodiče s kočárky. Plán již jednomyslně schválil magistrátní výbor pro dopravu, na jednání s ním vyslovil souhlas i náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (PRAHA SOBĚ).

Magistrátní výbor pro dopravu v úterý jednomyslně doporučil městské radě schválit zavedení režimu na znamení na všech autobusových zastávkách integrované dopravy, a to již od prvního července letošního roku. Stalo se tak na základě návrhu organizace ROPID a pražského dopravního podniku a rovněž s výslovným souhlasem náměstka primátora pro dopravu Adama Scheinherra z hnutí PRAHA SOBĚ.

„Odmítáme podobné experimenty, na které doplatí především senioři a rodiče s kočárky, ale také cestující s těžkými zavazadly, skupinové výpravy, školní výlety nebo například turisté. Kvůli roční úspoře několika milionů korun hrozí radikální snížení kvality přepravních služeb,“ uvedl předseda pražské sociální demokracie Petr Pavlík.

Sociální demokraté kritizují unáhlenost plánované změny. „Je otázkou, zda během tří měsíců může vedení hlavního města garantovat, že bude plán technicky proveditelný. Po pražských ulicích jezdí vozidla s různými druhy tlačítek, někdy i bez tlačítek. Hrozí navíc, že řidiči nebudou v noci nebo za deštivého počasí schopni zareagovat na cestující na zastávkách,“ uvedl dopravní expert pražské ČSSD Petr Horálek. Podle něj v souvislosti s chystanou změnou reálně hrozí rušení nebo omezování autobusových spojů v metropoli a také ztížení práce řidičů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nacher (ANO): Tento pozměňovací návrh se týká určitých pojistek

18:33 Nacher (ANO): Tento pozměňovací návrh se týká určitých pojistek

Projev na 40. schůzi Parlamentu České republiky 21. ledna 2020 k vládnímu návrhu zákona, kterým se …