ČSSD vyjádřilo nesouhlas se zvýšením platů ústavních činitelů o 14 %

29.11.2014 20:43

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka po jednání předsednictva oznámil, že členové tohoto orgánu nesouhlasí se zvýšením platů ústavních činitelů o 14 procent, jak jednomyslně navrhl rozpočtový výbor. Jak sdělil předseda rozpočtového výboru Václav Votava (ČSSD), rozhodnutí předsednictva je závazné pro všechny členy strany, tedy i pro poslance.

ČSSD vyjádřilo nesouhlas se zvýšením platů ústavních činitelů o 14 %
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto

„Sociální demokracie udělá všechno proto, aby skokovému zvýšení platů zabránila. Je zcela nepřijatelné, aby si zákonodárci polepšili nejméně o 24 900 hrubého, tedy skoro o průměrný plat zaměstnanců v ČR. Byl by to jasný výsměch do očí veřejnosti,“ prohlásil předseda strany Bohuslav Sobotka a zároveň dodal, že během dalších jednání bude trvat na tom, aby navýšení platů ústavních činitelů bylo stejné jako u ostatních zaměstnanců veřejného sektoru, tedy maximálně o 3,5%.

Se skokovým nárůstem platů nepočítá rovněž státní rozpočet schválený na příští rok. V případě, že by se vzrůstu platů nepodařilo zabránit, hrozí rozpočtu manko ve výši 118,6 milionů korun. Vinu na celém stavu nesou opoziční strany, které bohužel porušily dohodu o projednání novely zákona.

„Opozice oproti dohodě zabránila projednání tohoto bodu v prvním čtení na minulé schůzi, proto jsme museli požádat o svolání mimořádné schůze. Vládní návrh chceme projednat co nejdříve, aby do konce roku příslušná novela zákona vstoupila v platnost,“ potvrdil šéf poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák.

Předsednictvo sociální demokracie také požádalo Poslanecký klub ČSSD, aby do novely zákona o platech ústavních činitelů zařadil sankce za neúčast na jednáních Poslanecké sněmovny a Senátu. „Je třeba, aby se neúčast na hlasování zohlednila a zobrazila v platu, který pobírají ústavní činitelé. Reagujeme tím, mimo jiné na nízkou docházku poslanců.“ vyjádřil svůj postoj předseda ČSSD Bohuslav Sobotka a znovu připomněl situaci z minulé schůze Poslanecké sněmovny, kdy pro nízkou účast poslanců a poslankyň musely být zrušeny interpelace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ČSSD

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti: Nezávislost státního zastupitelství? Další nesplněný vládní slib

6:34 Piráti: Nezávislost státního zastupitelství? Další nesplněný vládní slib

Vláda včera dala nesouhlasné stanovisko poslaneckému návrhu zákona o státním zastupitelství Pirátů, …