Cabicar (TOP 09): Zaměstnancům náchodské nemocnice se od nového roku zvýší platy o 10 %

28. 12. 2018 20:33

Vedení Oblastní nemocnice Náchod a zdravotnické odborové organizace v úterý uzavřely novou kolektivní smlouvu pro rok 2019. Přinese navýšení mzdových tarifů zdravotníků o 10 % a o 10 % se zvednou také sazby dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr (DPP a DPČ).

Cabicar (TOP 09): Zaměstnancům náchodské nemocnice se od nového roku zvýší platy o 10 %
Foto: TOP 09
Popisek: Aleš Cabicar

„Oceňuji konstruktivní přístup odborových organizací a vedení náchodské nemocnice. Oproti předchozím rokům je kolektivní smlouva uzavřena včas tak, aby byl zajištěn hladký chod nemocnice a našim zdravotníkům byly dány jasné mzdové podmínky pro rok 2019,“ řekl náměstek hejtmana odpovědný za zdravotnictví Aleš Cabicar. „Jsem pevně přesvědčen a věřím, že obdobné kolektivní smlouvy budou ve všech našich nemocnicích uzavřeny do konce tohoto roku,“ dodal náměstek Cabicar.

Za Oblastní nemocnici Náchod smlouvu podepsala předsedkyně představenstva nemocnice Ivana Urešová a místopředseda představenstva Jan Mach.

„Děkuji odborovým svazům za profesionalitu, s jakou jsem se za celou svoji kariéru ještě nesetkala. Za sebe mohu říci, že zvítězil zájem kolektivu nad zájmem jednotlivce. Nová smlouva přinese větší jistotu pro zaměstnance nemocnice a tedy i větší klid na pracovišti,“ sdělila Ivana Urešová.

V nejbližších dnech bude následovat obdobný scénář v ostatních nemocnicích Královéhradeckého kraje, které zaměstnávají celkem asi 2900 lidí. Do zdravotnictví kraj ročně posílá více jak půl miliardy korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Berdychová (ANO): Mladí sportovci pojedou do Karlovarského kraje

9:09 Berdychová (ANO): Mladí sportovci pojedou do Karlovarského kraje

Výprava mladých sportovců – reprezentantů Královéhradeckého kraje – pojede na Hry IX. zimní olympiád…