Dámy a pánové, pane premiére, v roce 2014 byly odhaleny podvody na sociálních dávkách za 65 mil. korun. Podle úřadu práce v roce 2015 stát neoprávněně vyplatil více než 100 mil. korun. Šlo o 16 680 případů. Týkalo se to hlavně příspěvků a doplatků na bydlení, příspěvků na živobytí, podpory v nezaměstnanosti, či rodičovském příspěvku.
Systém, jakým způsobem to probíhá. Zatajují se příjmy či padělají dokumenty. Nenahlásí se nástup do zaměstnání, pobyt v cizině či narození dalšího potomka. V poslední době navíc roste počet případů, kdy se lidé snaží falšovat doklady u žádostí o příspěvek na bydlení. Tímto se lidé chlubí i na sociálních sítích. Jsou to obrovské peníze, přičemž lidé, kteří mají opravdu nárok na sociální dávky, musí velmi často prosit a často se doprošovat o tyto dávky ponižujícím způsobem.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Zajímalo by mě, jaký je zájem o kandidaturu za SOCDEM?
Hledal jsem totiž kandidáty, ale žádné jsem ani na vašich stránkách nenašel. Nebo jich snad máte tolik, že nevíte koho vybrat? To dost pochybuji, když od vás dost politiků přešlo jinam, což teda já neschvaluju a takové politiky nevolím
Další články z rubriky

22:33 Zaorálek (SOCDEM): Z kauzy Bitcoin se stává groteska
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k bitcoinové kauze.
- 21:02 Prokop (ANO): Čím se teda mají Pražané dopravovat, pane Hřibe?
- 20:06 Ministr Baxa: Česká republika posiluje svou roli v evropské audiovizi
- 19:08 Rajchl (PRO): Podle mainstreamových žurnalistů by prý Eva Decroix bravurně zvládla řídit i letadlo
- 18:02 Senátor Šlachta: Učednice Decroix jde ve stopách svých mentorů - Blažka a Bendy
- 16:42 Udženija (ODS): Centrum na Andělu mohlo pomáhat i chránit